ENCE ponownie pokazuje swoją siłę. FaZe Clan po niesatysfakcjonującej grze po stronie antyterrorystów nie mogło odrobić strat po zmianie ról. Finowie okazali się lepsi wynikiem 16:9.

Finland ENCE

16

Faza grupowa
BLAST Pro Series São Paulo 2019
runda 4

Nuke
(9:6; 7:2)

European Union FaZe Clan

9

Cache

FaZe Clan rozpoczynając stronę antyterrorystów wygrało pistoletówkę, lecz dali się zaskoczyć przez oponentów w kolejnej rundzie. Fińska drużyna korzystając z lepszego ekwipunku zdołała wykonać jeszcze dwa skuteczne ataki, po czym to NiKo i spółka przejęli inicjatywę. FaZe zdołało odrobić straty, a następnie wyszli na niewielkie prowadzenie 3:5. Jednak mimo gry po teoretycznie łatwiejszej stronie to było jedyne na co było stać europejską formacją. Fatalna obrona obszarów bombowych spowodowała, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:6.

ENCE wygrało drugą pistoletówkę, a FaZe zdecydowało się na dość niestandardowy ruch i force'owali w kolejnej potyczce. Lepsze pistolety nie przyniosły im odpowiedzi, a jedynie wpędziły w jeszcze większe problemy finansowe. Europejski skład po wyposażeniu się w lepszy ekwipunek bardzo długo zwlekał z wejściem na obszar bombowy, co przełożyło się na porażkę. ENCE świetnie wykorzystywało każdy, nawet najmniejszy błąd przeciwnika. Fińska obrona była niemalże nie do sforsowania, a allu i spółka do końca meczu stracili wyłącznie trzy punkty. Spotkanie zakończyło się wynikiem 16:9.

Polska transmisja z BLAST Pro Series São Paulo 2019 dostępna jest na kanałach IzakOOO oraz ESPORT NOW. Wszystkie potrzebne informacje o turnieju znajdują się w naszej relacji tekstowej.