FaZe Clan zwyciężyło swój pierwszy pojedynek podczas BLAST Pro Series w Los Angeles. Drużyna Filipa „NEO” Kubskiego pokonała NRG, a jej następnym rywalem będzie Renegades.

European Union FaZe Clan

16

Faza grupowa
BLAST Pro Series Los Angeles 2019
runda 1

Nuke
(10:5; 6:4)

United States NRG

9

Nuke

Potyczka na Nuke'u rozpoczęła się od pistoletówki wygranej przez FaZe Clan. Do zwycięstwa znacznie przyczynił się rain, który w całej rundzie zdobył cztery fragi. Jego zespół raz wykorzystał lepsze wyposażenie, lecz przy drugiej okazji dał się pokonać rywalowi dysponującemu słabszym ekwipunkiem. NRG nie potrafiło znacznie przejąć inicjatywy, przez co osiągnęło tylko minimalną przewagę na poziomie 4:3. Od tego wyniku to ekipa NEO dominowała nad wrogiem i dokładała kolejne punkty na swoje konto. Świetna postawa w ataku sprawiła, że prowadziła ona 10:5 przed zmianą stron.

Po przerwie NRG wygrało pistoletówkę, co mogło dać nadzieję na powrót w tym spotkaniu. Niespodziewanie, chwilę później drużyna ze Stanów Zjednoczonych musiała uznać wyższość wroga, który grał force'a. Stanislaw i spółka raz potrafili przełamać oponenta, lecz następnie ponownie zostali błyskawicznie zresetowani i oddali mu inicjatywę. FaZe Clan należycie wykorzystywało tę sytuację, a dobra gra w obronie zapewniła im aż osiem rund meczowych. Zawodnicy wykorzystali trzecią szansę, choć dysponowali wtedy słabszym ekwipunkiem. Sukces w tej sytuacji dał im zwycięstwo 16:9.

Polską transmisję z tego wydarzenia znajdziecie na kanale twitch.tv/izakooo, a wybrane mecze skomentują Piotr „izak” Skowyrski oraz Oskar „DeerFluffy” Formella.