Dwa mecze, czterech chętnych i tylko dwa bilety na wiosenne finały serii BLAST Premier. Dzisiaj poznamy szczęśliwców, którzy zapewnią sobie udział na tym prestiżowym turnieju.

  • European Union G2 – Russian Federation Spirit

Finał jednej tej części drabinki może zaskoczeniem nie jest, ale również nie jest to najbardziej oczywista para. W końcu tutaj mogliśmy obejrzeć pojedynek Astralis – Liquid, w zamian mamy jednak nieco mniej standardową konfigurację. Obecny BLAST to dla G2 trampolina, od której gracze mogą się w końcu odbić i poszybować z formą. Nie jest bowiem tajemnicą, że ostatnie rezultaty organizacji rozczarowują, a dodanie do składu NiKo nie przyniosło błyskawicznych rezultatów. Po drugiej stronie barykady mamy zaś Spirit, czyli drużynę, która od miesięcy konsekwentnie się rozwija i coraz bardziej zadomawia się w środowisku najlepszych drużyn globu. Rosjanie nie tak dawno gościli w półfinale innego dużego turnieju – IEM Katowice. Do BLASTA musieli się jednak kwalifikować poprzez regionalne zawody. Można więc powiedzieć, że sukces w tych rozgrywkach zbudowali od zera. Pokonanie G2 będzie ostatecznym ukoronowaniem tej drogi.

  • Denmark Heroic – Russian Federation Gambit

Druga para to już najbardziej oczywisty finał (w rzeczywistości półfinał, ale w turnieju bez finału – ot paradoks), jaki mogliśmy sobie wymyślić. Zarówno Heroic, jak i Gambit znajdują się obecnie w genialnej formie i z ręką na sercu można powiedzieć, że są to obecnie dwie najlepsze drużyny na świecie. Tydzień temu mieliśmy okazję oglądać ich starcie w ramach finału ESL Pro League. Kilkugodzinne spotkanie, z rozegranymi pięcioma mapami padło ostatecznie łupem Duńczyków. Dzisiaj zapewne Hobbit i spółka chcieliby się odegrać na rywalach. By to zrobić, Gambit musi zakończyć serię dwunastu zwycięstw Heroic. Co ciekawe, seria ta rozpoczęła się po przegranej z… oczywiście Gambitem. Spotkanie niezwykle interesujące, nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego na obecnym etapie sezonu. Szkoda, że tylko jedna z tych drużyn zagra na finałach BLAST Premier Spring, bowiem obie ekipy poprzez swoją formę zasługują, by tam być.

Harmonogram spotkań:

  • 15:30 European Union G2 – Russian Federation Spirit
  • 18:30 Denmark Heroic – Russian Federation Gambit

BLAST Premier Spring Showdown 2021 jest transmitowany w języku polskim na kanale ESPORT NOW. W gronie komentatorskim ponownie znajdziemy spikerów znanych nam z poprzednich edycji – Domka, Szeregowego, Dziukensa, Deerfluffy’ego, Mad1 oraz Sweldera.