Drugi dzień rozgrywek BLAST Pro Series w Kopenhadze trwa w najlepsze. Mimo, że faza grupowa nie dobiegła jeszcze końca, to wiemy już, jakie formacje zmierzą się w decydującym meczu o puchar!

FaZe Clan oraz Ninjas in Pyjamas – to właśnie reprezentanci tych dwóch marek do tej pory radzili sobie najlepiej w stolicy Danii. Podopieczni YNk posiadają na swoim koncie cztery wygrane i zero porażek. Szwedzi nie są wcale gorsi pod względem bilansu, który u nich wynosi 3/1.

Co ciekawe – oba składy w dniu wczorajszym zdominowały Astralis, czyli jeszcze nie tak dawno najlepszą ekipę na świecie, która między innymi czterokrotnie zwyciężała najważniejsze zmagania CS:GO – Majora. Pokazuje to tylko, że scena w końcu się wyrównała i jesteśmy świadkami coraz większej ilości pozytywnych zaskoczeń, bo przecież jeśli chodzi o tak dobrą dyspozycję FaZe NiP, to możemy być w szoku. Jedni i drudzy już od dłuższego czasu znajdują się poza czołową dziesiątką rankingu HLTV.

Wielki Finał między gronem NiKo f0restem i spółką zaplanowany został na 19:00. Odbędzie się on w formacie BO3, ale zanim do niego przejdziemy, pozostało nam obejrzeć jeszcze niżej podane spotkania.

  • Na żywo – Russian Federation Natus Vincere vs. Sweden Ninjas in Pyjamas
  • Na żywo – European Union FaZe Clan vs. United States Team Liquid
  • Na żywo – Denmark Astralis vs. United States Cloud9

Wybrane pojedynki można obserwować z polskim komentarzem na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego. Za realizację transmisji odpowiada agencja gamingowa Fantasyexpo.