AVANGAR z pewnością miało wielki apetyt na wygraną, po tym jak zawiedli w finale Majora. Kazachski skład dopiął swego pokonując forZe w ostatecznym pojedynku.

1

Rosyjska formacja rozpoczęła mapę swoich przeciwników od wygranej pistoletówki. AVANGAR odpowiedziało podczas swojego pierwszego fulla, lecz polegli już w kolejnej potyczce, co spowodowało u nich problemy finansowe. Kazachska formacja w swoim stylu zdecydowała się force'ować, oddając Jamemu snajperkę, która wraz z karabinem SAJIEGO zapewniła im drugi punkt. facecrack i spółka doprowadzili do wyniku 3:7 i dopiero wtedy finaliści Majora się przebudzili. Kazachski skład powrócił do tego meczu wygrywając wszystkie rundy do końca pierwszej połowy.

AVANGAR kontynuowało dobrą passę po zmianie stron. Najpierw wygrali pistoletówkę, a następnie aż trzy kolejne potyczki. Wtedy forZe się obudziło i zaczęło odrabiać straty. Świetna gra FL1TA czy xsepowera zapewniła im remis 13:13. Jednak wtedy kazachska ekipa, głównie za sprawą fenomenalnej gry Jame'a, zdołała powstrzymać rozpędzonych rywali i wygrać wybraną przez siebie mapę.forZe bardzo dobrze weszło w drugą mapę. Najpierw wygrali pistoletówkę i, mimo przegranej w kolejnej potyczce, zdołali od razu odzyskać prowadzenie i doprowadzić do wyniku 1:7. Kazachski skład cierpiał z powodu fatalnej dyspozycji Jame, swojego snajpera, który w ósmej rundzie mógł pochwalić się zaledwie jednym fragiem. Dopiero wtedy przerwa taktyczna pozwoliła AVANGAR omówić błędy i stopniowo wracać do meczu. Ostatecznie przed zmianą stron doprowadzili do nie najgorszego wyniku 5:10.

Druga połowa została otworzona przez ekipę AdreNa, która kontynuowała odrabianie punktów. Jednak tylko gdy forZe ustabilizowało swoją ekonomię, ponownie przejęli inicjatywę. Mimo że AVANGAR wykazało się niesamowitą wolą walki, to zaliczka z pierwszej połowy okazała się zbyt mała. Rosjanie wygrali tę mapę wynikiem 12:16.AVANGAR na Majorze pokazało, że jest świetnie przygotowane do gry na mapie Dust2. Na tej mapie pokonali chociażby Vitality, czy Renegades dzięki czemu znaleźli się w finale berlińskiego turnieju. Mimo to forZe w fazie grupowej obecnych zawodów zdołało uporać się z Kazachami właśnie na tej lokacji. AdreN i spółka udowodnili, że potrafią wyciągać wnioski ze swoich porażek, gdyż od pierwszej rundy całkowicie dominowali swoich rywali. Fenomenalne wejście na obszary bombowe sprawiały wrażenie wręcz idealnych. Rosjanie przed zmianą stron zapewnili sobie zaledwie cztery rundy, a i tak zawdzięczają to xsepowerowi, który wygrał rundę dwóch na jednego.

Po zmianie stron AVANGAR wygrało pistoletówkę zbliżając się do zwycięstwa. forZe poradziło sobie podczas pierwszego force'a, lecz Kazachowie szybko uzupełnili luki w swojej obronie i zaczęli pewnie kroczyć ku zwycięstwu. AdreN i spółka wygrali wynikiem 16:6.

Za polską transmisję odpowiada agencja gamingowa FantasyExpo. Mecze będzie można oglądać na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv.