Kolejny puchar trafia do gabloty Astralis. Najlepszy zespół świata pokonał Team Liquid w wielkim finale BLAST Pro Series São Paulo i wciąż jest dominatorem sceny Counter-Strike'a.

Denmark Astralis

2

Faza pucharowa
BLAST Pro Series São Paulo 2019
Finał

Dust2
(7:8; 6:8)

Inferno
(11:4; 5:4)

Overpass
(13:2; 3:0)

United States Team Liquid

1

Team Liquid wygrało pistoletówkę po skutecznym ataku na bombsite B. Astralis błyskawicznie zdecydowało się na force'a, lecz nie przyniosło to pożądanego efektu. Duńczycy odpowiedzieli natomiast na pierwszym fullu, kiedy to device popisał się czterema fragami z AWP. Dwukrotne ponowienie sukcesu oznaczało remis na poziomie 3:3, a w dwóch tych starciach dupreeh zdobył aż siedem eliminacji. Amerykanie przerwali serię wroga przy stanie 3:5, a ponadto, pozwoliło im to przejąć inicjatywę. Dobra postawa w ofensywie przynosiła następne punkty, co z kolei zapewniło drużynie zwycięstwo połowy. Antyterroryści poradzili sobie z przeciwnikiem dopiero w piętnastej rundzie, dzięki czemu przed zmianą stron minimalnie przegrywali 7:8.

Druga pistoletówka wpadła na konto Astralis, a wszystkimi pięcioma fragami podzielili się w niej Magisk oraz device. Duńczycy wykorzystali też przewagę wyposażenia, choć nie przyszło to bez problemów, ponieważ przy stanie 8:8 trzy kapitalne eliminacje z Desert Eagle zdobył EliGE. Liquid otworzyło dorobek punktowy po stronie broniącej na pierwszym fullu, lecz to podejście przyniosło tylko remis 10:10. Utrata prowadzenia zmotywowała zawodników atakujących, którzy wrócili na właściwą ścieżkę i odskoczyli na trzy oczka. Od tego momentu to Amerykanie dominowali na serwerze. Ich doskonała postawa i wykorzystywanie korzystnych sytuacji liczebnych pozwoliły sięgnąć po triumf 16:13.Astralis od początku udowadniało, że wyśmienicie czuje się na Inferno. Duńska formacja nie pozwalała przeciwnikowi na nic i cały czas prezentowała skuteczne ataki. Łupem terrorystów padały również wszystkie rundy, w których znaleźli się oni w niekorzystnej sytuacji liczebnej. Przez długi czas Team Liquid było bezradne, a udany rewanż w ich wykonaniu zobaczyliśmy dopiero przy wyniku 0:10. Znacznie pomógł w tym NAF, który wyeliminował trzech wrogów z Desert Eagle. Wtedy Amerykanie próbowali nawiązać kontakt i tę próbę trzeba ocenić przyzwoicie, bowiem do końca połowy stracili tylko jeden punkt. Tym samym, jej rezultatem było 4:11.

Po zmianie stron Liquid kontynuowało dobrą grę i coraz bardziej przybliżało się do rywala. Astralis sięgnęło po pierwszego fulla, lecz wydawało się, że przez natychmiastowy reset Duńczycy ponownie oddadzą inicjatywę. Zachowali jednak dwie bronie i w kolejnym starciu bardzo pomogło to w odniesieniu sukcesu. Od wyniku 12:8 antyterroryści spokojnie dążyli już do triumfu. Jak się okazało, do końca nie oddali już żadnej rundy, co oznaczało zwycięstwo 16:8.Astralis rozpoczęło Overpassa od wygrania pistoletówki, choć rywal sprawił im sporo kłopotów. Dwukrotne wykorzystanie lepszego ekwipunku przełożyło się na prowadzenie 3:0 przed pierwszym fullem oponenta. Pełne wyposażenie także nie pomogło Liquid w skutecznym rewanżu i ich strata cały czas się powiększała. Duńczycy systematycznie dokładali punkty na swoje konto, dzięki czemu szybko zapewnili sobie zwycięstwo połowy. Amerykański skład odpowiedział przy stanie 0:8, jednak po chwili spotkał się z resetem. Wtedy device wraz z kolegami ponownie ponownie przejęli inicjatywę i nie oddali jej prawie do końca tej części mapy, wygrywając 13:2.

Po zmianie stron Astralis zdobyło pistoletówkę, a moment później zapewniło sobie aż trzynaście punktów turniejowych. Zawodnicy nie kazali długo czekać na zakończenie i po wykorzystaniu pierwszej szansy zwyciężyli 16:2.Polska transmisja z BLAST Pro Series São Paulo 2019 dostępna jest na kanałach IzakOOO oraz ESPORT NOW. Wszystkie potrzebne informacje o turnieju znajdują się w naszej relacji tekstowej.