BLAST: Astralis zaczyna zmagania od zwycięstwa z Evil Geniuses

19.01.2021 Daniel Gabryś

Za nami pierwszy mecz w ramach BLAST Premier Global Final. Swoje zmagania od zwycięstwa zaczyna Astralis, które miało jednak kłopot z Evil Geniuses na pierwszej lokacji.

Denmark Astralis 2:1 United States Evil Geniuses (Inferno 14:16; Overpass 16:8; Vertigo 16:6)

Pierwsza mapa zaczęła się wybornie dla EG. Amerykanie zdobyli cztery rundy, a już chwilę później prowadzili 7:2. Ich rywale zdołali się jednak otrząsnąć i do połowy wyjść na jednopunktowe prowadzenie. Druga pistoletówka wpadła na konto ekipy tarika, która po raz kolejny objęła prowadzenie. Emocje sięgały zenitu przy wyniku 14:14, lecz Duńczycy nie byli w stanie wydrzeć zwycięstwa przeciwnikom. Na wyróżnienie zasługuje CeRq, który wykręcił rating 1.40.

Overpass był od samego początku pod kontrolą Astralis. Device i spółka zdobyli pierwsze siedem rund, a całą połowę wygrali rezultatem 11:4. EG na sam koniec starało się jeszcze jakoś poprawić swoją sytuację, lecz o comebacku raczej nie było mowy. Formacja stanislawa musiała pogodzić się z porażką 8:16.

Ostatnią lokację od wygrania rundy pistoletowej zaczęło Evil Geniuses. Dało im to krótką przewagę, która jednak chwilę później stopniała. Astralis pokazało swoją dominację i wygrało aż jedenaście potyczek z rzędu! Po przerwie widzieliśmy wręcz identyczną sytuację, która oczywiście faworyzowała Duńczyków. Magisk i spółka triumfowali 16:6. Amerykanów czeka teraz trudna przeprawa w dolnej drabince, w której zmierzą się z przegranym meczu G2 kontra FURIA.

Polska transmisja turnieju BLAST Premier Global Finals jest dostępna na kanale ESPORT NOW na platformie twitch.tv, a jej partnerami są firmy forBET oraz Logitech. W gronie komentatorskim znaleźli się Radosław „mad1” Florkowski, Oskar „Deerfluffy” Formella, Jakub „swelder” Grzegorski, Olaf „szeregowy” Ostrowski oraz Dominik „domek” Nowakowski.