BLAST: Astralis pewne gry w wielkim finale!

23.01.2021 Daniel Gabryś
@BLAST Pro Series

Pojedynek między dwoma najlepszymi ekipami w rankingu HLTV za nami. Zwycięzcą okazało się Astralis, które jest już pewne udziału w wielkim finale BLAST Premier Global Final.

  • Denmark Astralis 2:1 France Vitality (Dust2 16:14; Overpass 10:16; Inferno 16:5)

Pierwsza mapa była prawdziwym rollercoasterem. Obie formacje naprzemiennie zdobywały po kilka punktów i wychodziły na prowadzenie. Najpierw Vitality wygrywało 6:0, potem ich rywale 7:6, następnie Francuzi 13:6, a finalnie triumfowali Duńczycy 16:14. Polepszyć sytuacji swojej drużyny nie zdołał nawet ZywOo, który wykręcił rating 1.70.

Po przerwie akcja przeniosła się na Overpassa, który został wybrany przez Astralis. Ekipa Magiska nie wyglądała na tej lokacji jednak najlepiej i zmagała się z ogromnymi problemami w ataku oraz obronie. Sporo zastrzeżeń można mieć również do formy indywidualnej niektórych graczy z Danii, którzy wydawali się kompletnie zagubieni. Sytuacja sprawiła zatem, że o triumfatorze miało zadecydować Inferno.

Mapa ta jest jedną z najlepszych jak nie najlepszą w wykonaniu Astralis. Nie dziwi zatem, że zespół gla1ve'a spisywał się na niej znakomicie. Sporym szokiem może być jednak Vitality, którego graczom brakło chyba energii na tak długie spotkanie. Jaki był tego efekt? Taki, że ZywOo zdobył 21 eliminacji, podczas gdy cała reszta jego składu uzbierała ich łącznie 26. Odbiło się to zatem brutalnie na wyniku, ponieważ Francuzi wygrali tylko pięć starć. Duńczycy dzięki temu mogli cieszyć się z awansu do wielkiego finału, w którym powalczą o $600,000.

Polska transmisja turnieju BLAST Premier Global Finals jest dostępna na kanale ESPORT NOW na platformie twitch.tv, a jej partnerami są firmy forBET oraz Logitech. W gronie komentatorskim znaleźli się Radosław „mad1” Florkowski, Oskar „Deerfluffy” Formella, Jakub „swelder” Grzegorski, Olaf „Szeregowy” Ostrowski oraz Dominik „domek” Nowakowski.

Inne tego autora