Nadchodzi ostatnia dawka rozgrywek w fazie zasadniczej BLAST Premier: Spring Season. W rozgrywkach weźmie udział Polak w barwach OG Esport.

Przed nami ostatnia kolejka fazy zasadniczej wiosennego sezonu BLAST Premier. W grupie C czekają nas kolejne ekscytujące starcia. Powinny być one bardzo wyrównane, ze względu na to, że nie sposób wyłonić tutaj zdecydowanego faworyta. Czterema zespołami, które zawitają w najbliższy weekend w 3 Mills Studio w Londynie, w którym odbywają się rozgrywki BLAST Premier Spring, są 100 Thieves, Evil Geniuses, G2 Esports i OG. Żaden z nich nie prezentował świetnej formy przed  przerwą świąteczną, dlatego też szansę do objęcia pierwszej lokaty w grupie są wyrównane.

Polskich widzów najbardziej powinny interesować losy międzynarodowego składu OG. Głównie z powodu obecności w nim Brytyjczyka polskiego pochodzenia – Mateusza “mantuu” Wilczewskiego. Dwudziestodwulatek pełni w ekipie rolę snajpera, przez co w najbliższy weekend zmierzy się bezpośrednio z takimi legendami, jak Kenny “KennyS” Schrub z G2. Francuz został uznany między innymi  za esportowego gracza roku 2015 podczas The Game Awards 2015.

Poczynania mantuu i reszty zawodników na serwerach będzie można śledzić z polskim komentarzem, który z tygodnia na tydzień cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zeszłotygodniowe zmagania w ramach grupy B BLAST Premier zanotowały ponad 293 000 wyświetleń, co przełożyło się na 28 190 obejrzanych godzin. Tym razem mecze skomentują Adam “destru” Gil i Łukasz “Hermes” Pożyczek, których można było usłyszeć podczas poprzednich transmisji. Wszystkie spotkania odbędą się w formacie best-of-three, a będzie można je obejrzeć na  kanałach ESPORT NOW w serwisie Twitch.tv, na Facebooku i YouTube.

Harmonogram spotkań grupy C BLAST Premier Spring:

Piątek, 14.02.2020

  • 16:30 – Australia 100 Thieves vs France G2 Esports
  • 20:30 – United States Evil Geniuses vs European Union OG

Sobota, 15.02.20200

  • 16:30 – Mecz przegranych
  • 20:30 – Mecz wygranych

Niedziela, 16.02.2020

  • 16:30 – Mecz decydujący
  • 20:30 – Finał