Benjamin „blameF” Bremer wstawił się za Marcelo „coldzerą” Davidem. Zdaniem Duńczyka jego były kolega klubowy nie zasłużył na krytykę, związaną z niepowodzeniem projektu Complexity.

To było wielkie przedsięwzięcie, które zakończyło się jeszcze większą klapą. Kiedy we wrześniu Complexity ogłosiło podpisanie coldzery, wydawało się, że Brazylijczyk będzie idealnym dopełnieniem składu. Międzynarodowa sklejka miała wszystkie argumenty, aby wejść na sam szczyt pro-sceny. Tak się jednak nie stało. Jesienny BLAST i IEM poszły Complexity beznadziejnie. Na zimowe edycje obu turniejów nie udało się nawet załapać awansu. Aczkolwiek największym ciosem był zdecydowanie brak kwalifikacji na Majora.

Jednym z winowajców został obarczony właśnie David. W obliczu kontuzji Kristiana „k0nfiga” Wiencke, to on miał wejść w buty lidera. Cold okazał się ledwie cieniem zawodnika, znanego z LG, SK czy FaZe. Trzeba jednak zaznaczyć, że cały zespół grał nierówno i nie można robić z Brazylijczyka kozła ofiarnego. Potwierdził to w wywiadzie z HLTV sam blameF:

Widzę, że cold zbiera dużo słów krytyki, ale właściwie jestem zdziwiony, z jak pozytywnym nastawieniem wchodził do zespołu. Zrobił wszystko co mógł, by ten projekt wypalił. Spędził wiele godzin, pracując ze mną i peacemakerem, żeby czynić naszą grę coraz lepszą. Jego priorytetem było stworzenie działającej drużyny, a nie indywidualne wybicie się w oczach wszystkich”. – powiedział 13. gracz rankingu HLTV za rok 2021

Jak już powszechnie wiadomo, coldzera będzie kontynuował swoją karierę w 00Nation, które tworzy obecnie podwaliny pod bardzo ambitny projekt na 2022 rok. Ostatnie miesiące współpracy z Complexity zapewne on jak i sam blameF chcieliby wymazać z pamięci. Organizacja potrafiła podbić serca fanów swoim brawurowym i atrakcyjnym stylem gry. Budowali ją bardzo barwni zawodnicy o mocnych charakterach. Właśnie dlatego taki finisz dotychczasowej historii marki Jasona Lake'e zostawił dużo żalu i rozczarowania. Przed Complexity nowy rozdział, którego więcej szczegółów zostanie ujawnionych najpewniej w bliskiej przyszłości.