Po wczorajszym sukcesie PRIDE w grupie D przyszedł czas na spotkania w grupie A. Tutaj również mamy polski akcent wśród zawodników, ponieważ pod banderą  ALTERNATE aTTaX wystąpi Oskar „oskarish” Stenborowski!

Scena Counter-Strike: Global Offensive jest bardzo nieprzewidywalna. Ciężko jednoznacznie stwierdzić kto z danego pojedynku wyjdzie zwycięsko, a kto będzie musiał odejść w cieniu przegranej. Jednak zawsze można przeprowadzić analizę gry poszczególnych zespołów w ciągu ostatnich kilku dni i zdecydować, kto może okazać się lepszy.

Na początku warto zaznaczyć, że wszystkie kursy znajdujące się obok nazw drużyn zostały zaczerpnięte ze strony efortuna.pl. Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie poniższe spotkania w ramach Binary Dragons Cup.

ALTERNATE aTTaX
Kurs: 2.01

Christian crisby Schmitt Germany
Tizian tiziaN Felbusch Germany
Florian syrsoN Rische Germany
Lukas ecfN Kauer Germany
Oskar oskarish Stenborowski Poland

Tricked Esport
kurs: 1.63

Denmark Nicolai HUNDEN Petersen
Denmark Patrick es3tag Hansen
Denmark Johannes b0RUP Borup
Denmark Asger AcilioN Larsen
Denmark Michael Friis Jørgensen

Obydwie ekipy co jakiś czas pojawiają się i znikają z listy trzydziestu najlepszych zespołów świata, prowadzonej przez portal HLTV. W obydwóch zespołach drzemie spory potencjał mimo, że zazwyczaj nie widujemy ich w największych turniejach na świecie.

ALTERNATE aTTaX ostatnio ma problemy z formą i zaliczyli sporą serię przegranych meczów z drużynami, które teoretycznie reprezentują ten sam poziom co oni. Nie udało im się wygrać żadnego z ostatnich sześciu spotkań w ramach ESEA Premier Season 24. Ekipa Oskara w ostatnich dniach przeżywa kryzys, który widać.

Staną w szranki z Duńczykami z Tricked Esports. Oni z kolei znajdują się ostatnio na fali. Niektórych oponentów całkowicie deklasowali, wygrywając z nimi do 0. Ich ostatnie występy wyglądały o wiele lepiej. Z drugiej strony Tricked gra w obecnym składzie od około miesiąca, co nie jest zbyt dobrym omenem.

Według mnie z tego pojedynku zwycięsko wyjdą Duńczycy. ALTERNATE mimo, że są dobrą drużyną ostatnio miewają gorszy czas. Wszystko zależeć będzie od mapy, która jest bardzo ważna w pojedynku BO1. Mimo wszystko zgodzę się z większością osób obstawiających to spotkanie i skłaniam się ku Tricked Esports.

PENTA Sports
Kurs: 1.51

Kevin kRYSTAL Amend Germany
Miikka suNny Kemppi Finland
Kevin HS Tarn Estonia
Robin ropz Kool Estonia
Jesse zehN Linjala Finland

Team LDLC.com
kurs: 2.23

Belgium Kévin Ex6TenZ Droolans
United Kingdom Alex ALEX McMeekin
Belgium Antoine to1nou Pirard
France Valentin mistou Balbastro
Switzerland Mathieu Maniac Quiquerez

PENTA Sports to bardzo młoda drużyna. Od oficjalnego ogłoszenia składu tego zespołu minęło dopiero dwadzieścia dni. Wciąż mają wiele niedociągnięć w zgraniu, tym bardziej, że na drodze stoi kolejna przeszkoda w postaci bariery językowej. Na to wszystko niemieckiej organizacji w tym meczu będzie brakowało jednego z zawodników z podstawowego składu, a dokładniej Polaka – Pawła „innocenta” Mocka. W jego miejsce wejdzie Robin „ropz” Kool.

Ropz uważany jest za jeden z największych młodych talentów na scenie CS:GO. Ostatnio w serii pytań i odpowiedzi, przyznał, że póki co nie może dołączyć na stałe do żadnej drużyny. Chce najpierw ukończyć szkołę by móc zająć się grą na poważnie i być w stanie poświęcać na nią odpowiednią ilość czasu. Ciężko powiedzieć jak poradzi sobie PENTA z nowym graczem w składzie. Jednak sam zespół jest mocny. Dwa dni po oficjalnym ogłoszeniu obecnych graczy, wygrali oni eSportsArcadeTV Cup #2 pokonując w finale ALTERNATE aTTaX.

Walczyć będą z LDLC.com, również wielonarodowym składem. Zawodnicy LDLC, w porównaniu do podobnych drużyn tego pokroju, grają ze sobą już dość długo. Nie licząc Maniaca, który dołączył do nich w lutym bieżącego roku, to będzie ponad sześć miesięcy. Zdecydowanie przewyższają inne zespoły grupy A zgraniem i wspólnym doświadczeniem. Ostatnio jak równy z równym walczyli z Ninjas in Pyjamas, gdzie przegrali bardzo bliskim wynikiem 14:16.

W tym przypadku nie zgodzę się z osobami obstawiającymi to spotkanie. Według mnie LDLC.com jest faworytem w tej grupie i moim zdaniem mogą z niej wyjść nawet z pierwszego miejsca. Posiadając tak doświadczonego prowadzącego jak Ex6TenZ, nie dadzą się zaskoczyć przeciwnikom. Format BO1 jest jednak przewrotny, więc nigdy nic nie jest pewne.