Za nami wielki finał DreamHacka rozgrywanego na niemieckiej ziemi. Pierwsze miejsce na podium zabezpieczyli gracze BIG, którzy okazali się znacznie lepsi od Australijczyków.

0

Plansza świetnie rozpoczęła się dla Renegades, które wygrało pistoletówkę. Dało im to z automatu dwa kolejne punkty, ponieważ ich rywal był zmuszony do grania z gorszym wyposażeniem. Pierwszy full przypadł na konto graczy z Niemiec. Australijczycy zdołali znów odpowiedzieć, lecz nagle BIG wspięło się na wyżyny swoich umiejętności. Niesieni dopingiem kibiców zdobyli aż siedem potyczek pod rząd, a całą połowę zakończyli 10:5.

Strona broniąca zespołu k1to okazała się równie mocna, przez co Renegades miało gigantyczne problemy. Pomimo wielu zróżnicowanych ataków, nie udało im się zdobyć nawet jednego punktu. Mirage wpadł zatem na konto niemieckiej formacji wynikiem 16:5.

Dust 2

Niczym na poprzedniej lokacji dexter i spółka zdobyli pierwszą pistoletówkę oraz dwie kolejne rundy. Tym razem BIG odpowiedziało jeszcze mocniej, dzięki czemu zwyciężyli nie siedem, a osiem potyczek z rzędu. Renegades zdołało na moment przerwać tę passę, lecz po chwili Niemcy znów nacierali w iście perfekcyjnym stylu. Do połowy prowadzili już 11:4.

Wszyscy spodziewali się szybkiego zakończenia tej mapy, lecz niespodziewanie Australijczycy przypomnieli nam o swojej obecności. Przypisali na swoje konto siedem oczek, dzięki czemu doprowadzili do remisu. Końcówka lokacji była więc wybitnie emocjonująca. Ostatecznie BIG nie pozwoliło na tak fatalny dla nich obrót spraw i zakończyli planszę wynikiem 16:12. Oznacza to, że zespół tabseNa zajmuje pierwsze miejsce na DreamHack Open Leipzig.