W Lipsku zaczyna układać nam się piękna historia. Triumfatorami turnieju zostaną Australijczycy, od których nikt nie oczekiwał zajścia tak daleko, albo BIG, które gra na swoim podwórku i jest faworytem lokalnych fanów.

Drugi półfinał w Niemczech był o wiele krótszy, i było w nim widać zdecydowaną dominację jednej ze stron. Na początku zawodnicy obydwu formacji znaleźli się na Overpassie, który był wyborem Heroic. Duńczycy jednak już na samym początku zaprezentowali słabą formę, wygrywając po stronie defensywnej jedynie siedem rund. Po zmianie stron dyspozycja cadiaNa i spółki się nie zmieniła – na swoje konto zebrali jedynie dwie rundy, i całą mapę przegrali do dziewięciu.

Większą walkę można było zobaczyć na następnej planszy, Inferno. Niemieccy gracze musieli zaczynać od strony terrorystów, którą w zasadzie mogą uznać za pomyślną. W końcu dorobek siedmiu wygranych po teoretycznie trudniejszej stronie nie jest najgorszym rezultatem. Po obraniu jednak pozycji defensywnych zawodnicy BIG ponownie wykazali się wyśmienitą formą, i pokazali, że dobrze się czują po stronie CT. Co prawda pozwolili rywalom w ofensywnie ugrać więcej rund niż na Overpassie, to wciąż potrafili pomyślnie domknąć spotkanie z wynikiem 16:12.

Finał ma rozpocząć się o godzinie 16:35. To w nim BIG podejmie australijskie Renegades. Transmisja jest dostępna na kanale Dreamhacka w serwisie twitch.tv.