W zamkniętych kwalifikacjach do DreamHacka Open Sevilla wzięły udział aż trzy polskie zespoły. Niestety żaden z nich nie podołał przeciwnikom.

Virtus.pro, Illuminar i Aristocracy – aż trzy polskie drużyny walczyły o awans na hiszpańskiego DreamHacka. Niestety żaden z rodzimych składów nie przebrnął nawet przez półfinał, a Aristocracy rozstało się z marzeniami o awansie już po pierwszym meczu.

W finale turnieju eliminacyjnego spotkali się reprezentanci BIG oraz GamerLegion. Niemcy Na swojej drodze rozprawili się z Nordavind i Illuminar, zaś GamerLegion okazało się pogromcami Polaków – wyeliminowali Aristocracy i Virtus.pro. Decydujący pojedynek okazał się być bardzo wyrównany, wszak zobaczyliśmy nie tylko pełne spotkanie best-of-three, ale również aż trzy dogrywki. Czynnikiem, który przeważył szalę zwycięstwa na korzyść Berlin International Gaming był duet tabseN i XANTARES, którzy tylko we dwójkę w tym meczu zdobyli 180 eliminacji.

DreamHack Open Sevilla odbędzie się w dniach 13-15 grudnia i do wygrania na nim będzie $100.000. BIG jest pierwszą potwierdzoną drużyną w tych rozgrywkach, a łącznie weźmie w nim udział aż osiem ekip.