Przedostatni dzień rozgrywek grupowych European Development Championship zakończył się zgodnie z przewidywaniami – DBL PONEY wygrało dwa mecze i awansowało do fazy play-off.

Francuzi w meczu otwarcia pokonali 16:9 EC Brugge. Kuce zaprezentowały przede wszystkim znakomitą stronę terrorystów na Nuke'u, co nie jest łatwym zadaniem. Autorem tego zwycięstwa był przede wszystkim afro – zawodnik zdobył aż 25 fragów i z ratingiem 1.59 wybił się ponad resztę zawodników na serwerze. Po stronie Brugge zawiedli Polacy, a szczególnie n0tice, który z ratingiem 0.55 zamykał tabelę.

W drugiej parze Tricked było minimalnie lepsze od Sangalu, wygrywając 16:14. Turcy przede wszystkim zawalili pierwszą połowę, przez co musieli gonić przeciwnika w drugiej części spotkania. Było blisko, ale ostatecznie gracze z bliskiego Wschodu musieli uznać wyższość rywali.

W meczu zwycięzców zmierzyli się ze sobą gracze Tricked i DBL PONEY. Duńczycy nie postawili jednak przeciwnikowi zbyt wysoko poprzeczki i ponieśli dwie szybkie porażki – najpierw 5:16 na Trainie, a następnie 9:16 na Vertigo. Na pochwałę zasługują wsyzscy Francuzi, którzy zaprezentowali naprawdę pewny, ofensywny styl gry. Tricked zaś ma sporo do poprawy szczególnie indywidualnie, bo poza Lucky'im wszyscy zawodnicy kończyli mecz z ujemnym bilansem k/d.

Tym samym DBL PONEY może już cieszyć się z awansu do fazy play-off. Jutro zaś zobaczymy starcie pomiędzy EC Brugge a Sangal – przegrany odpada z turnieju. Zwycięzca tej pary podejmie zaś Tricked w meczu o wszystko.

Wszystkie mecze 4. sezonu European Development Championship można obejrzeć w serwisie Twitch na kanale ESN2. Partnerami transmisji zostali Fortuna Zakłady Bukmacherskie, Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, marka LG oraz SPC Gear.