Dzisiaj rusza FunSpark ULTI 2020 Europe Final. W liście uczestników doszło jednak do jednej zmiany – Heroic zostanie zastąpione przez Dignitas.

Duńczycy zdecydowali sami zrezygnować z udziału w turnieju. Zespół ma obecnie bardzo intensywny okres, wygrał tydzień temu ESL Pro League, a w ostatnich dniach walczył na BLAST Premier Spring Showdown 2021. Wzięcie udziału w FunSparku oznaczałoby kolejne wyczerpujące dni, a gracze nie mieliby nawet kilkudziesięciu godzin odpoczynku pomiędzy turniejami.

Heroic w rozgrywkach zastąpi inny skandynawski zespół – Dignitas. Ekipa frieberga ostatnio gra coraz lepiej, a nowi zawodnicy coraz bardziej dopasowują się do zespołu. Efekty na razie są niezłe – drużyna zajmuje 28. miejsce w rankingu HLTV, a także jest w stanie pokonywać takich rywali jak HAVU czy Liquid. FunSpark ULTI wygląda jak idealnie skrojone pod Dignitas.

To również ważna informacja dla nas. Heroic bowiem miało grać w pierwszym meczu z Evil Geniuses, czyli obecnym składem MICHA. W tym wypadku debiut Polaka wypadnie na pojedynek z Dignitas, czyli o wiele słabszym rywalem. Mecz odbędzie się 20 kwietnia.

FunSpark ULTI to turniej, który będzie trwał przez cały obecny tydzień. Osiem drużyn w drabince podwójnej eliminacji będzie rywalizować o pulę nagród wynoszącą 250 tysięcy dolarów. Dzisiaj obejrzymy pierwsze starcia – pomiędzy Virtus.pro i forZe, a także Complexity i HAVU.