Jeden z architektów sukcesu BIG – Tobias „tow b” Herberhold odchodzi z organizacji z powodów osobistych. Jego miejsce zajmie dotychczasowy asystent trenera – Dustin „DuDe” Großmann.

Odejście towa b możemy traktować w kategorii ogromnej niespodzianki. Niemiec w BIG stworzył świetny zespół, który w 2020 roku wskoczył do grona absolutnego światowego topu, wygrywając niejeden ważny turniej. Co ciekawe, Herberhold podjął decyzję o odejściu z organizacji w czerwcu 2020 roku. Od tamtego czasu BIG przygotowywało się na ten moment rozstania, z tego powodu zatrudniło w sierpniu asystenta trenera, czyli DuDe'a. Teraz 27-latek przejmie obowiązki bardziej doświadczonego kolegi.

Była to ciężka, ale bardzo przemyślana decyzja, którą podjąłem podczas czerwcowej przerwy. Może w przyszłości wrócę do BIG jako doradca, ale na razie chce skupić się na pracy dla SkinBaron.com – marki, którą założyłem w 2016 roku. Zajmę się marketingiem i ogólnym zarządzaniem. – ogłosił w oficjalnym oświadczeniu tow b.

Niemiec był obecny w szeregach BIG od połowy 2019 roku, kiedy to zakończył pracę w Sprout. 36-latek zastąpił na miejscu trenera Alexandra „kakafu” Szymanczyka. Pod jego „panowaniem” do organizacji przybyli syrsoN i k1to, którzy w następnych miesiącach razem z resztą zespołu wygrali m.in. DreamHack Masters Spring i cs_summit 6. Ukoronowaniem formy BIG było zajęcie pierwszego miejsca w rankingu HLTV.

Jak zespół poradzi sobie bez swojego trenera? Przekonamy się o tym już 17 stycznia, bowiem wtedy ruszają Mistrzostwa Niemiec od ESL.