Młodzik z Natus Vincere może mówić o fenomenalnym początku kariery. W niecały rok stał się bogatszy niż niektórzy weterani z jego regionu.

Początek kariery Valeriy'ego „B1TA” Vakhovskiy'ego ukazuje jak długą drogę przeszła esportowa scena Counter-Strike'a. Osiemnastoletni zawodnik Nastus Vincere zaledwie w siedem miesięcy wygrał więcej niż większość weteranów CS:GO w kilkanaście lat.

Najmłodszy gracz NAVI może być nazywany cudownym dzieckiem sceny CIS. Profesjonalna kariera tego zawodnika trwa tak naprawdę około dwóch lat, a już jest jednym z najbardziej utytułowanych graczy sceny CS:GO, a suma uzbierana z wygranych puli nagród sprawia, że zbliża się do 30. najbogatszych profesjonalistów CS:GO – w chwili pisania artykułu wynosi ona prawie $750.000.

Oznacza to, że Valeriy „B1TA” Vakhovskiy w niecały rok wygrał więcej niż chociażby Virtus.pro w całym swoim okresie złotej piątki, wszak każdy z polskich zawodników wzbogacił się wtedy o niecałe $600.000. B1T w tak krótkim czasie zainkasował więcej niż np. Ioann „Edward” Sukharev. Jednak nie jest prawdą, że Valeriy zarobił więcej niż Daniil „Zeus” Teslenko przez całą swoją karierę – ukraiński weteran wciąż przebija młodzika o około $50.000. Najpewniej zmieni się to jeszcze przed końcem roku.

Warto jednak wspomnieć, że wygrane pule nagród nie są wymiernym sposobem podliczania bogactwa danego gracza. Wszyscy profesjonalni zawodnicy otrzymują miesięczne wynagrodzenie, do którego wygrane są jedynie dodatkiem. W czasach szczytu formy polskiego Virtus.pro mówiło się, że są oni najlepiej opłacanymi graczami na scenie CS:GO, co warto mieć na uwadze.