Andrii „B1ad3” Horodenskyi w ostatnim wywiadzie dla HLTV w niezbyt przychylny sposób wypowiedział się na temat m0NESY’EGO. Zdaniem trenera NAVI 16-latek ma problemy z zachowaniem koncentracją w najważniejszych meczach.

Ilya „m0NESY” Osipov to obecnie najbardziej pożądany zawodnik na scenie Counter-Strike’a. Zainteresowanie 16-latkiem wyraziło wiele organizacji, jednak ten najprawdopodobniej zdecydował się wybrać ofertę G2 i już niebawem zasili szeregi drużyny NiKo, tworząc nowy super-team. Presja na barkach młodego Rosjanina jest ogromna – wielu fanów oczekuje, że Osipov niemal od razu zacznie podbijać scenę tier1 CS-a. Ten entuzjazm kibiców ostudził nieco trener NAVI w ostatnim wywiadzie dla HLTV.

Ostatnie słowa NiKo świadczą o tym, że m0NESY po dołączeniu do G2 zajmie rolę głównego snajpera. To według B1ad3a nie jest dobry pomysłem, bowiem Rosjanin pudłuje wiele ważnych strzałów, a od dobrego AWPER zawsze oczekuje się niemal bezbłędności w kluczowych sytuacjach. Zdaniem trenera Natus Vincere 16-latek ma także ogromne problemy z koncentracją. Rosjanin w ważnych spotkaniach podobno bardzo szybko się denerwuje, przez co często zawodzi w najważniejszych chwilach meczu.

B1ad3 w żaden sposób nie umniejsza jednak m0NESY’EMU. Trener Natus Vincere przyznał, że gdyby tylko NAVI mogłoby  posiadać sześcioosobowy skład, to z pewnością sięgnęłoby po Rosjanina. 35-latek zaznacza, że jego ponad dwukrotnie młodszy do niedawna podopieczny dysponuje świetną mechaniką oraz ogromnymi umiejętnościami indywidualnymi.