Organizacja Gambit ogłosiła, że w związku ze zmianą wizji rozwoju składu rozstaje się z jednym ze swoich graczy oraz szkoleniowcem.

Vlаdуslаv „bondik” Nеchуроrchuk dołączył do Gambit pod koniec grudnia ubiegłego roku. Najważniejszym turniejem w tym czasie był Minor regionu CIS, podczas którego skład nie spełnił oczekiwań i nie awansował na IEM Major Katowice 2019. Dodatkowo Gambit występowało przez ostatnie dwa miesiące w wielu rozgrywkach internetowych, zazwyczaj osiągając tragiczne wyniki.

Przygoda Andrey „B1ad3” Gorodenskiy w Gambit była znacznie dłuższa niż na początku zakładano. Rozpoczął współpracę z organizacją w lipcu ubiegłego roku, gdy został wypożyczony z FlipSid3 Tactics – miało być to krótkotrwałe rozwiązanie. Jednak przez natłok zmian kadrowych Gorodenskiy piastował pozycję szkoleniowca zdecydowanie dłużej.

Powodem rozstania się z tą dwójką ma być „zmiana kierunku rozwoju drużyny”. Jednak bondik w swoim oświadczeniu ujawnił, że Gambit chciało podpisać z nim długoterminowy kontrakt, ale obydwie strony nie mogły dojść do porozumienia jeśli chodzi o warunki. Przez to skład Gambit wygląda następująco:

  • Russian Federation Mihail „Dosia” Stolyarov
  • Kazakhstan Rustem „mou” Telepov
  • Russian Federation Nikolay „mir” Bityukov
  • Russian Federation Sergey „Ax1Le” Rykhtorov