Potwierdziły się wszystkie informacje, o których pisaliśmy już wczoraj – Kacper „gRuChA” Gruszeczka oraz Łukasz „azizz” Kałkowski zostali przesunięci na ławkę rezerwowych w HONORIS.

Wczoraj w specjalnie przygotowanym raporcie informowaliśmy o zmianach, które zajdą w HONORIS. Dzisiaj otrzymaliśmy najpierw potwierdzenie Mikołaja „mouz” Karolewskiego, a następnie informacji, kto został przesunięty na ławkę. Są to gRuChA i azizz, których zastąpią fr3nd i właśnie mouz.

Obaj gracze byli częścią zespołu od 15 października 2020 roku, kiedy to zastąpi STOMPA i Prisma. W barwach HONORIS osiągali sukcesy głównie na polskim podwórku – było to dwukrotne dotarcie do czołowej czwórki Polskiej Ligi Esportowej, zajęcie 2. miejsca na Esport Tour Pro Summer 2021 czy wreszcie zwycięstwo na ESL Mistrzostwach Polski Wiosna 2021. Przygoda azizza i gRuChY z marką TaZa i NEO dobiegła jednak końca.

Na temat przesunięcia wyżej wymienionej dwójki na ławkę rezerwową wypowiedzieli się założyciele organizacji, czyli NEO i TaZ:

Zarówno gRuChA, jak i azizz to gracze, którzy tak naprawdę tworzyli historię HONORIS praktycznie od samego początku. Były wzloty i upadki, chwile zwątpienia i euforii. Było to, co jest częścią esportu – emocje. Dlatego właśnie decyzje o zmianach personalnych są najtrudniejsze. Przeżyliśmy razem sporo czasu i każdy z nas zdążył się już zaaklimatyzować w drużynie, wczuć w swoje role. Tworzyliśmy ekipę, która potrafiła momentami zdziałać cuda na serwerze. Jednakże jedna rzecz pozostała w nas wszystkich niezaspokojona: głód wygranej. Chcemy zwyciężać na arenie międzynarodowej, chcemy docierać z HONORIS tam, gdzie do tej pory nam się nie udało i dlatego podjęliśmy nowe wyzwania. Wierzymy, że ten nowy rozdział w naszej historii pozwoli nam zrealizować ambicje sportowe każdego z nas – to dla nich tak naprawdę te wszystkie zmiany są wdrażane. Niemniej, gRuChA i azizz na zawsze pozostaną członkami rodziny HONORIS. Jesteśmy im niezwykle wdzięczni za czas, talent i wszystkie te wspaniałe chwile, które dane nam było spędzić razem w zespole i poza nim. Rozwinęli się jako gracze, to pewne. Gołym okiem widać progres, jaki dokonał się w ich grze w ciągu ostatnich miesięcy. Jesteśmy z tego dumni, ponieważ to jest najlepszy sygnał, że misja HONORIS – szkolenie młodych talentów i umożliwianie im wejście na wyższy poziom działa zgodnie z naszymi założeniami. To pewne, że przed tą dwójką niejedna przygoda na esportowej scenie i są na nią absolutnie gotowi. Trzymamy za nich kciuki i cały czas pozostajemy w przyjacielskich relacjach.

Obecny skład HONORIS wygląda następująco:

  • Wiktor „TaZ” Wojtas
  • Filip „NEO” Kubski
  • Kamil „reiko” Cegiełko
  • Sebastian „fr3nd” Kuśmierz
  • Mikołaj „mouz” Karolewski
  • Kacper „gRuChA” Gruszeczka – ławka rezerwowych
  • Łukasz „azizz” Kałkowski – ławka rezerwowych