Obecny wtorek można spokojnie określić mianem polskiego dnia. Dzisiaj zobaczymy aż pięć meczów z udziałem Polaków.

  • Poland Wisła All in! Games Kraków – Denmark Lyngby Vikings

Dzień rozpoczyna Biała Gwiazda, która zmierzy się z Lyngby Vikings w ramach 2. rundy fazy grupowej Spring Sweet Spring. Polacy odnieśli wczoraj przyjemne i szybkie zwycięstwo w starciu z Ambush, dzięki czemu mają już bilans 1-0 w rozgrywkach. Lyngby Vikings zaś pokonało 2:0 OFFSET. Oznacza to, że tak naprawdę ani jedno ani drugie zwycięstwo nie jest jakimś wyznacznikiem siły drużyny, bowiem Portugalczycy i Francuzi to przeciwnicy z niskiej półki. W dzisiejszym spotkaniu faworytem powinni być jednak gracze Wisły, którzy w ostatnich tygodniach odnoszą dosyć sporo zwycięstw. Duński skład zaś dopiero się uformował, dlatego to idealna okazja, by wykorzystać niemrawe początki drużyny.

  • Bulgaria Fiend – Poland Izako Boars

Zostajemy przy fazie grupowej Spring Sweet Spring, bowiem bilans 1-0 w turnieju mają również gracze Izako Boars. Polacy zmierzą się dziś z Fiend. I tutaj trzeba przyznać, że Dziki mogły trafić lepiej niż na bułgarski super-team. Dostrzegamy jednak jedną wadę u przeciwnika, którą można wykorzystać – stand-ina, czyli h4rnego. Zawodnik zastępuje dziś w składzie mara i kto wie, być może on będzie kotwicą, która pociągnie Fiend na dno. Niemniej jednak Polaków czeka naprawdę spore wyzwanie, gdyż Fiend w ostatnim czasie praktycznie nie przegrywa – na ostatnich 11 rozegranych spotkań, przegrali zaledwie raz. W międzyczasie wygrali z takimi drużynami jak Endpoint, forZe czy Entropiq.

  • Poland Wisła All in! Games Kraków – France LDLC

Wracamy do Wisły, bowiem Polacy zagrają dziś jeszcze jedno spotkanie, tym razem w ramach 37. sezonu ESEA Premier. Przeciwnikiem Białej Gwiazdy będzie LDLC. Zapowiada nam się naprawdę wyrównane spotkanie, obie drużyny niemal sąsiadują ze sobą w rankingu HLTV. Ponadto Francuzi ostatnio są w potężnej dyspozycji, a ich serię sześciu zwycięstw z rzędu zakończyło niedawno Endpoint.

  • United Kingdom Endpoint – Poland x-kom AGO

Płynnie przechodzimy do drugiego spotkania w ESEA Premier, czyli Endpoint kontra x-kom AGO. Dla Jastrzębi będzie to pierwszy mecz w 37. sezonie, Brytyjczycy zaś już rozegrali dwie kolejki – jedno spotkanie wygrali, drugie przegrali. Drużyna Thomasa to z pewnością wymagający rywal, ale wydaje się, że może być w zasięgu Polaków, zwłaszcza że zawodnicy z Wysp Brytyjskich ostatnio się potykają na drużyny z podobnej sobie półki. W ostatnim meczu H2H górą było AGO, obyśmy dzisiaj zobaczyli powtórkę wygranej.

  • Poland Anonymo – Sweden NIP

Na koniec wisienka na torcie, której jednak byśmy nie chcieli skosztować, czyli powtórzony mecz Anonymo z NIP-em w 3. edycji Flashpoint. Całą sytuację przedstawiliśmy w tym miejscu, naszą opinię zaś znajdziecie tutaj. Dzisiaj zostanie powtórzona tylko jedna mapa, czyli decydujący Mirage. Kto wygra, zagra w czwartek w drabince wygranych z FunPlus Phoenix, przegrany zaś spada do dolnej drabinki, gdzie zmierzy się w środę z HYENAS.

Dzisiaj rozpoczyna się także ESPORT NOW Cup, pełny harmonogram i zapowiedź meczów znajdziesz tutaj.

Harmonogram spotkań:

  • 15:00 Poland Wisła All in! Games Kraków – Denmark Lyngby Vikings – transmisja
  • 18:00 Bulgaria Fiend – Poland Izako Boars – transmisja
  • 19:00 Poland Wisła All in! Games Kraków – France LDLC – transmisja
  • 19:00 United Kingdom Endpoint – Poland x-kom AGO – transmisja
  • 21:00 Poland Anonymo – Sweden NIP – transmisja