Doczekaliśmy się momentu, w którym Polacy na scenie CS:GO ponownie liczą się w grze o najważniejsze trofea. Najlepiej potwierdza to pozycja w rankingu HLTV, na którą dziś wskoczyło ENCE. Olek „hades” Miskiewicz i spółka zajmują drugie miejsce!

W ostatnich dniach żyliśmy emocjami płynącymi ze zmagań Intel Extreme Masters Dallas. Wszystko za sprawą ENCE, które zaliczyło kolejny świetny turniej. Formacja Pawła „dycha” Dychy dotarła do Wielkiego Finału, w którym co prawda uznała wyższość Cloud9, ale wcześniej poradziła sobie z takimi drużynami, jak G2 FaZe, co było naprawdę imponujące – zwłaszcza, że przystąpiła do zawodów ze stand-inem.

Wspomnianą rolę pełnił Janusz „Snax” Pogorzelski, który na serwerze sprawdził się znakomicie. Zespół mógł na niego liczyć, o czym zresztą świadczą końcowe statystyki indywidualne. Chyba każdy po takiej przerwie od rywalizacji na najwyższym poziomie rating – 1.07 i srebrny medal brałby w ciemno.

Jako, że dziś poniedziałek, to przyszła pora na aktualizację rankingu HLTV, na którą bez dwóch zdań ENCE czekało. Solidny występ całej dywizji został oczywiście doceniony przez podany portal. Olek „hades” Miskiewicz i spółka z 3. miejsca awansowali na 2. pozycję. Dzieli ich już zatem tylko jeden krok od TOP 1, które aktualnie jest zarezerwowane dla FaZe.

Poniżej przedstawiamy aktualne TOP 15 świata według HLTV:

 1. FaZe
 2. ENCE
 3. Natus Vincere
 4. Cloud9
 5. FURIA
 6. G2
 7. NiP
 8. Spirit
 9. Heroic
 10. Vitality
 11. BIG
 12. Liquid
 13. Astralis
 14. Imperial
 15. Outsiders