AVEZ wychodzi na polską scenę z nowym projektem – jest to drugi skład organizacji CS:GO, który będzie nazywał się CREATIVE KRAKEN. To sześcioosobowa drużyna, grająca dotychczas jako Gloria Victorius Clan.

To odważny ruch ze strony Ośmiornic, zwłaszcza, że ich pierwszy skład nie błyszczy formą. Włodarze organizacji nie zamierzali jednak wymieniać zawodników, a po prostu zatrudnić nową drużynę, otwierając tym samym całkiem nowy projekt – CREATIVE KRAKEN. Kogo dokładnie podpisało AVEZ?

To drużyna znana jako Gloria Victoribus Clan – młoda i perspektywiczna ekipa, złożona z sześciu zawodników. Średnia wieku składu jest bardzo niska – to zaledwie 18,6 lat. Najmłodszy gracz, a zarazem rezerwowy to 15-letni Paweł „smoothie” Kosek. Sukcesy? Jest nim na pewno awans do ESEA Main w zeszłym sezonie, dzięki bardzo dobrej postawie w ESEA Intermediate. Na zabłyśnięcie na polskim podwórku przyjdzie jeszcze z pewnością czas.

Co ciekawe, AVEZ ma już spore doświadczenie w prowadzeniu dwóch składów CS:GO. Nie tak dawno organizacja posiadała żeńską dywizję CS:GO, która była jedną z najlepszych, damskich ekip w Polsce. Ponadto Ośmiornice kiedyś prowadziły projekt AVEZ Squids – czyli akademię. Gracze tamtejszej drużyny w lutym 2021 roku zostali awansowali do pierwszego składu. Miesiąc później organizacja rozwiązała z nimi kontrakty z powodu słabych wyników i zatrudniła obecny zespół.

Skład prezentuje się następująco: CREATIVE KRAKEN:

  • Poland Artur „LeS” Leszczyński
  • Poland Piotr „pk” Kania
  • Poland Dominik „Murlok” Balawender
  • Poland Maciej „FPS” Trypuć
  • Poland Roland „Ultimate” Tomkowiak
  • Poland Paweł „smoothie” Kosek