Miała być łatwa przeprawa, a wyszła droga przez mękę. Ważne jednak, że AVEZ wyszło z pojedynku z Wygers zwycięsko. Ośmiornice tym samym awansowały do kolejnego turnieju kwalifikacyjnego MDL.

Spain Wygers 1:2 Poland AVEZ (Inferno 16:12, Vertigo 10:16, Overpass 13:16)

O dziwo Wygers postawiło o wiele wyżej poprzeczkę, niż można było się tego spodziewać. Hiszpanie na pierwszej mapie – Inferno – poza pistoletówkami radzili sobie bardzo dobrze, wygrywając regularnie punkty. AVEZ miało przede wszystkim ten problem, że ciągle byli ustawieni w pozycji „goniącego”, jednocześnie nie mogąc złapać kontaktu z przeciwnikiem. Ostatecznie Wygers wygrało tę mapę wynikiem 16:12, a cały skład poza SOKEREM zagrał świetny mecz, przebijając barierę 20 fragów na głowę.

Rywalizacja przeniosła się na Vertigo. Podrażnione Ośmiornice ruszyły od razu do ataku, wygrywając sześć pierwszych rund z rzędu. Mimo takiej serii AVEZ ostatecznie przegrało pierwszą połowę 7:8, a wszystko przez nagłą zwyżkę formy Wygers. Hiszpanie jednak kompletnie nie dawali sobie rady w obronie, pozwalając przeciwnikom w drugiej połowie na niemal wszystko. W rezultacie Polacy wygrali na Vertigo 16:10. Lidami Ośmiornic było niezawodne trio KEi, Kylar, Markoś. Cała trójka przekroczyła próg 20 fragów.

Decydującą mapą był Overpass. Ta lokacja była idealnym podsumowaniem tego wyrównanego spotkania – obie drużyny szły łeb w łeb przez całą pierwszą połowę, zakończoną minimalnym prowadzeniem AVEZ. Po zmianie stron Wygers jednak przejęło kontrolę i pięcioma wygranymi punktami z rzędu mogli napędzić stracha zawodnikom z Polski. Ci jednak nie poddali się i zaliczyli imponującą serię w końcówce, wygrywając aż 8/9 rozegranych rund. Dzięki tak dobrej dyspozycji Ośmiornice wygrały 16:13 i tym samym 2:1. Znakomity występ zanotował ponownie duet KEi – Kylar, zdobywając kolejno 26 i 27 fragów. AVEZ zapewniło sobie udział w ESEA MDL Season 34 Europe Relegation. W turnieju tym 3 drużyny mogą wywalczyć sobie awans do nowego sezonu MDL-a.