Losy Kylara i KEia były jedną z największych zagadek ostatnich tygodni. Utalentowany duet pozostał pod mackami AVEZ, mimo że organizacja pozbyła się reszty składu. Wygląda na to, że Ośmiornice zdecydują się sprzedać swoich graczy do nowopowstającej organizacji.

O przyszłości Kylara i KEia poinformował jako pierwszy „polish leaks”. Według niego wcześniej wspominany duet wkrótce zmieni barwy, dołączając do jeszcze nieznanej, dopiero tworzącej się organizacji. Co więcej, będziemy świadkami wykupu graczy, co  jest rzadkością na polskiej scenie CS:GO.

KEi i Kylar to zdecydowanie największe odkrycia na naszej rodzimej scenie w 2020 roku. Jeszcze 12 miesięcy temu były to mało znane szerszej publiczności nicki. W ciągu roku jednak wiele się zmieniło – przede wszystkim AVEZ przez moment było nawet najlepszą drużyną w Polsce. Ośmiornice wzbudzały ogromne emocje podczas wszelakich kwalifikacji, gdyż był to jedyny zespół, który nie zawodził na tego typu turniejach. Wielką rolę w tych sukcesach odegrali właśnie Pietkun i Walukiewicz.

W połowie grudnia AVEZ pożegnało się jednak z trzema zawodnikami i trenerem, pozostawiając w swoich szeregach jedynie KEia i Kylara. Spekulowano, że organizacja może dalej próbować budować wokół tej dwójki skład, ale bardziej prawdopodobne było ich odsprzedanie dalej. Wygląda na to, że wykup kontraktów zawodników wkrótce stanie się rzeczywistością, pod znakiem zapytania nadal jednak pozostaje przyszły kupiec.