Kolejny tydzień i kolejne zmiany w AVEZ. Organizacja zrezygnowała z prowadzenia jednego ze swoich składów Counter-Strike’a, a dokładnie z projektu KRAKEN.

AVEZ zdecydowało się zatrudnić swój drugi skład niecałe dwa miesiące temu. Ten nie miał być żadną akademią i miał ambicje nie mniejsze niż główny zespół. W ten sposób powstał więc jeden duży problem. Wielu organizatorów turniejów zabrania wystawiania w kwalifikacjach dwóch składów przez tę samą organizację.

Zawodnicy przekonali się o tym podczas kwalifikacji do ESL Mistrzostw Polski, gdy AVEZ KRAKEN zostało zdyskwalifikowane z rozgrywek, ponieważ ich regulamin mówił jasno, że każda organizacja może uzyskać tylko jedną licencję na jeden turniej.

Teraz właściciele AVEZ wraz z zawodnikami drugiego zespołu zdecydowali się rozstać. W ten sposób zawodnicy CREATIVE KRAKEN będą mogli spokojnie się rozwijać i brać udział w każdych turniejach kwalifikacyjnych.

Kapitan KRAKENÓW również był za tym, aby odejść z AVEZ, bo teraz chłopacy nie będą w żaden sposób blokowani, żeby brać udział w różnych kwalifikacjach/turniejach. Wiele organizatorów, zabrania wystawiania dwóch składów do tych samych kwalifikacji/turniejów. No i do chłopaków nic nie mamy, rozstaliśmy się w zgodzie i ta decyzja obu stronom wyjdzie na dobre – przyznał menadżer organizacji Kamil Kozak.

Co ciekawe wraz z drugim zespołem z organizacją pożegnał się także LeS, który niedawno zasilił główny skład CREATIVE AVEZ.  Zespół pozostaje więc obecnie  bez piątego gracza i jak na razie nie wiadomo, kto nim zostanie. Ośmiornice w ostatnich spotkaniach w ESEA Main były zmuszone radzić sobie tym samym z trenerem – AlcesTem.

Obecny skład AVEZ:

  • Dawid „SaMey” Stańczak
  • Dawid „pendzelek” Ryczko
  • Dominik „fanatyk” Barkiet
  • Kacper „gRuChA” Gruszeczka
  • Adrian „AlcesT” Chyziak (trener)