Ośmiornice dobrze zaczęły to spotkanie, lecz zabrakło im energii, by równie dobrze je zakończyć. Drugie miejsce gwarantuje im jednak $10,000.

Poland AVEZ 1:2 Russian Federation Espada (Nuke 16:13; Dust2 8:16; Overpass 12:16)

Pierwsza lokacja była bardzo wyrównana, lecz prym cały czas wiodło AVEZ. To właśnie nasi rodacy przez większą część czasu byli na prowadzeniu. Espada dwukrotnie wyrównała, lecz nie udało jej się przejąć pałeczki od naszych rodaków. Świetnie zagrał nawrot, który zdobył prawie 30 eliminacji. Ośmiornice wygrały 16:13 i potrzebowały tylko jednej mapy, by zgarnąć $25,000 i bootcamp na Malcie.

Rosjanie nie składali broni i pokazali siłę na kolejnej lokacji. Dust2 był od początku przez nich zdominowany, co potwierdza rezultat pierwszej połowy – 11:4! Bardziej wyrównaną grę widzieliśmy dopiero po przerwie, lecz było już za późno na ewentualny comeback Ośmiornic. Polacy musieli przełknąć gorycz porażki 8:16 i przygotować się na ostatnią mapę.

AVEZ dobrze wprowadziło się w Overpassa. Wynik 5:1 mógł napawać nas optymizmem, lecz kolejne rundy zamiast słońca i tęczy, przyniosły nam burzę z piorunami. Espada zwyciężyła aż jedenaście starć z rzędu! W mgnieniu oka przepaść między drużynami stała się tak ogromna, że nawet najwięksi optymiści zaczynali wątpić. Nasi rodacy w końcu jednak przełamali tę świetną passę oponentów. Niestety zrobili to bardzo późno, przez co nie mieli zbyt wielkiego marginesu błędu. Ośmiornice przegrały 12:16, tym samym zajmując drugie miejsce w siódmym tygodniu Eden Arena Malta Vibes.