Organizatorzy FLASHPOINT ogłosili trzy drużyny, które zajęły wolne miejsca w głównych kwalifikacjach do ligi FLASHPOINT.

Dziś w nocy z udziału w kwalifikacjach zrezygnowała argentyńska drużyna Isurus, która zdecydowała się wziąć udział w zamkniętych kwalifikacjach do ESL One: Rio. Wtedy nie wiadomo było kto zajmie ich miejsce, wszak brakowało oficjalnego potwierdzenia od organizatorów.

Włodarze FLASHPOINT z pewnością zwlekali z informacją o uzupełnieniu za Isurus, aby od razu przedstawić wszystkich uczestników. Dwiema zaproszonymi ekipami do głównych kwalifikacji okazali się reprezentanci BIG oraz Copenhagen Flames. Niemiecka drużyna nie znalazła się w gronie uczestników 11. sezonu ESL Pro Leauge, dlatego było niemal pewne, że albo ich organizacja zdecydowała się wykupić miejsce w rozgrywkach FLASHPOINT lub przynajmniej dostaną zaproszenie do ostatecznych kwalifikacji. Copenhagen Flames jest mniej oczywistym wyborem, tym bardziej, że najprawdopodobniej dojdzie w tym zespole do zmian kadrowych, lecz niedawno znaleźli się wśród 30. najlepszych drużyn HLTV, co mogło wpłynąć na decyzję organizatorów.

Wcześniej wspomnianą argentyńską drużynę zastąpią reprezentanci DETONA, który zajął trzecie miejsce w zamkniętych kwalifikacjach dla Ameryki Południowej. Oznacza to, że brazylijska organizacja zdecydowała się odpuścić zamknięte kwalifikacje do Minora. Najprawdopodobniej dlatego, że ich czołowy gracz Vinicius „vsm” Moreira nie może wziąć w nich udziału, przez VAC bana zdobytego w przeszłości.

Kwalifikacje odbędą się w dniach 3-5 marca w Los Angeles. Dwie z ośmiu drużyn awansują do głównej ligi FLASHPOINT, gdzie do wygrania będzie okrągły milion dolarów. Zawody rozegrane zostaną według drabinki podwójnej eliminacji z meczami best-of-three.