Póki co pierwsza sobota sierpnia przebiega po myśli Polaków. W ramach zamkniętych kwalifikacji do MSI MGA 2019 AVEZ Esport wygrało już dwa mecze i niebawem zmierzy się w finale o wyjazd do Nowego Jorku.

Kto by się spodziewał, że AVEZ będzie jedynym polskim akcentem w końcowym etapie eliminacji do MSI MGA 2019? Zapewne nikt, bo przecież Ośmiornice od dawna zmagają się z problemami kadrowymi. Testują różnych graczy, ale do tej pory jeszcze żaden wystarczająco się nie wyróżnił.

Okazało się jednak, że zespół ponczka stał się czarnym koniem zmagań. Przebrnął już przez bardzo daleką drogę, najpierw pokonując wszystkie drużyny w otwartych kwalifikacjach, a dziś w przeciągu kilku godzin dał radę triumfować przeciwko Heretics oraz Copenhagen Flames. Nie stracił przy tym nawet jednej mapy!

Skład reprezentujący polską organizację znalazł się zatem na końcowej trasie do Nowego Jorku. Pytanie, czy czasem na autostradzie nie wyprzedzi ich ostatecznie ex-Epsilon lub Turkey5. Finał zawodów planowo ma wystartować o 18:00. Oczywiście widowisko rozegrane zostanie w formacie BO3, a oglądać możecie je tutaj.