Za nami następne spotkanie w ramach Polskiej Ligi Esportowej. Tym razem AVEZ pokonało Izako Boars i przypisało na swoje konto kolejne cenne oczka.

 Poland Izako Boars

0

Polska Liga Esportowa – Jesień 2019
Faza grupowa

Nuke
(3:12; 7:4)

Train
(11:44:11)

(2:1; 2:1)

Vertigo

(3:12; 1:4)

Poland AVEZ

2

Nuke

Od samego początku tej mapy byliśmy świadkami dominacji Ośmiornic. Rozpoczęcie Nuka od strony broniącej ewidentnie podziałało na korzyść AVEZ. Z niesamowitą skutecznością udawało im się odpierać podejścia rywala. Nie można powiedzieć, że Dziki grały źle. Ich ataki były dobrze poukładane zarazem pod względem taktycznym, jak i strzeleckim. Zabrakło często paru kul, aby wygrać rundę. Trzeba jednak śmiało przyznać, że AVEZ potrafiło fenomenalnie odbijać. Świadkami bardziej wyrównanej gry byliśmy dopiero po zamianie stron. Izako Boars pomimo fatalnej sytuacji (przegrywali 5:14) potrafiło dźwignąć się na wyżyny swoich umiejętności i zdobyć parę dodatkowych rund. Przewaga rywala okazała się jednak zbyt wielka, a mapa zakończyła się wynikiem 16:10 dla  zawodników AVEZ.

Train

Train z początku wydawał się odbiciem lustrzanym pierwszej planszy. Izako Boars narzuciło swój styl gry, na który AVEZ kompletnie sobie nie radził. Jednym z czynników, który doprowadził do niesamowitej dominacji Dzików, jest również rozpoczęcie po stronie broniącej. Nie od dziś wiadomo przecież, że mapa Train faworyzuje antyterrorystów. Ośmiornice zdołały w ataku zdobyć zaledwie cztery rundy. Po połowie Izako Boars przeszło do strony atakującej. Plan na drugą pistoletówkę był dość prosty – szybki rash A. To się jednak nie udało, głównie za sprawą świetnej dyspozycji nawrota, który strzelił niesamowite trzy headshoty i razem z MOLSIM uratował rundę. Mimo fatalnego wyniku AVEZ sukcesywnie zdobywało kolejne rundy i doprowadziło do dogrywek. W nich Izako Boars pokazało swoją moc i zdołało zakończyć mapę wynikiem 19:17.

Vertigo

Pierwsza runda pistoletowa wpadła na konto zawodników AVEZ, którzy rozpoczęli po stronie antyterrorystów. Ośmiornice niczym na Nuke zaczęły dominować swojego rywala. Izako Boars zdołało odpowiedzieć dopiero w ósmej rundzie. To nie dało jednak zbyt wiele. Przez całą połowę zawodnicy AVEZ oddali zaledwie 3 rundy. Zamiana stronami nie wybiła z impetu ekipę nawrota. Dobre ataki poskutkowały szybkim zakończeniem spotkania. Ostatecznie ekipa AVEZ zwyciężyła wynikiem 16:4.

Spotkania można oglądać na oficjalnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv.