Już dziś startuje nowy sezon Polskiej Ligi Esportowej. Wieczorem do gry przystąpią drużyny z dywizji profesjonalnej, a rozgrywki zainaugurują nam zawodnicy CREATIVE AVEZ oraz ThunderFlash.

CREATIVE AVEZ, Dr Pepper Team, GG.Predict VIXIT, LORDIS by Illuminar, Olej Napędowy, Opera GX Phantomas, Actina Pasha Gaming Camp, PL123, ThunderFlash, UNGENTIUM – tak prezentuje się obsada drużyn, które zagrają w Dywizji Profesjonalnej Polskiej Ligi Esportowej. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki i wtorki w systemie BO3. Drużyny walczyć będą nie tylko o awans do wyższej klasy rozgrywkowej PLE, ale i 10 tysięcy złotych oraz miejsce w międzynarodowych rozgrywkach European Development Championship.

Głównym faworytem turnieju wydaje się być UNGENTIUM, które bardzo dobrze weszło w nowy sezon ESL Mistrzostw Polski, a także ma za sobą niezły występ w polskich kwalifikacjach do V4 Future Sports Festival.  Oczy wielu będą także skierowane z pewnością na obozowiczów pashy, którzy zagrają w PLE pod nazwą Actina Pasha Gaming Camp.

Rozgrywki w ramach Dywizji Profesjonalnej Polskiej Ligi Esportowej wystartują już dziś. Wieczorem czekają nas dwa spotkania. Na start AVEZ podejmie ThunderFlash, a następnie na serwer wkroczą zawodnicy UNGENTIUM i mixu o nazwie Olej Napędowy.

W obu tych spotkaniach faworyt wydaje się być widoczny gołym okiem.  Zarówno gracze UNGENTIUM jak i AVEZ nie powinni mieć większych problemów ze zdobyciem pierwszych trzech punktów.

  • 18:00 – Poland CREATIVE AVEZ vs ThunderFlash Poland
  • 21:00 – Poland UNGENTIUM vs Olej Napędowy Poland