Pomimo dobrego początku ekipie Kylara nie udało się awansować do playoffów. AVEZ kończy zmagania na trzecim miejscu w grupie.

Ośmiornice zmagania rozpoczęły od starcia z Apeks. Rywal ten nie okazał się dla naszych rodaków żadnym problemem. Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem 12:3, a cały mecz wpadł na konto Polaków wynikiem 16:8. Fenomenalnie zagrał KEi, który zdobył 27 eliminacji, ginąc przy tym tylko 9 razy. Dało mu to zarazem rating wynoszący 1.86. Po przeciwnej stronie nie można pochwalić nikogo, ponieważ cała drużyna zagrała fatalnie.

W meczu zwycięzców nasi rodacy mierzyli się z Gambit Youngsters. Młodzi zawodnicy z Rosji dali prawdziwą lekcję Counter Strike'a swoim oponentom. Na pierwszej mapie przez moment prowadzili 15:1. AVEZ zdołało uratować swój honor i zdobyć siedem starć z rzędu, dzięki czemu przegrali 8:16. Na kolejnej lokacji również nie było kolorowo. Ośmiornice uległy, zdobywając tylko cztery punkty. Sytuacja ta sprawiła, że Gambit Youngsters zapewniło sobie udział w playoffach.

Ostatnie spotkanie miało zadecydować o wszystkim. Rywalem Polaków było NAVI Junior, które od samego początku Overpassa podkreślało swoją wartość. Drużyna nawrota miała gigantyczne problemy z bronieniem stref detonacji. Po zamianie stronami zaczęło być lekko lepiej, lecz spora przewaga ukraińskiej formacji dała o sobie znać. AVEZ przegrało 8:16 i kolejną mapę musiało grać z nożem na gardle. Niestety po zaciętym starciu naszym rodakom nie udało się doprowadzić do trzeciej lokacji. Ośmiornice kończą tym samym zmagania w Eden Arena Malta Vibes na trzecim miejscu w grupie, które nie zapewnia awansu do playoffów.