Ośmiornice nie dały większych szans ekipie Nordavind. Oznacza to zarazem, że Polacy są pewni udziału w półfinale, gdzie spotkają się z Izako Boars lub Budapest Five.

Poland AVEZ 2:0 European Union Nordavind (Overpass 16:4; Dust2 16:11)

Pierwsza mapa była wyborem naszych rodaków. Rozpoczęła się ona od zdobycia rundy pistoletowej przez Nordavind. Ośmiornice triumfowały jednak już w kolejnym starciu, dzięki czemu zniszczyły ekonomię oponenta. Spowodowało to zarazem, że AVEZ wyszło na spore prowadzenie. Ekipa nawrota świetnie grała w obronie, dzięki czemu ich przeciwnicy nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Drużyna cromena zdobyła zaledwie trzy punkty po stronie atakującej. Po przerwie nic się nie zmieniło, a Polacy nadal dominowali. Mapa zakończyła się wynikiem 16:4 na ich korzyść.

Początek drugiej lokacji był wręcz wyśmienity dla AVEZ. Polacy wygrali dziewięć rund, przy zaledwie jednej Nordavind. Niestety rywale naszych rodaków na sam koniec połowy wzięli się w garść i zdobyli pięć punktów z rzędu. Przewaga Ośmiornic była nadal spora, a powiększyła się wraz ze zdobyciem drugiej pistoletówki. HS i spółka odpowiedzieli już w kolejnym starciu i sukcesywnie zaczęli zbliżać się do remisu. Wyrównanie nastąpiło w 20 oraz 22 rundzie. Nasi rodacy nie dali sobie jednak wyrwać mapy. Zwycięstwo 16:11 zakończyło to spotkanie i zagwarantowało Polakom awans do półfinału Eden Arena Malta Vibes.