Ośmiornice z drobnymi problemami pokonują Tikitakan 2:0. Oznacza to zarazem, że z bilansem 3:1 wchodzą do kolejnej fazy turnieju.

Poland AVEZ 2:0 European Union Tikitakan (Overpass 16:10; Dust2 16:13)

Od samego początku pierwszej lokacji mogliśmy być pewni, że będzie to niesamowite widowisko. AVEZ dobrze wykorzystało fakt rozpoczęcia po stronie broniącej. Wygrana pistoletówka, dobra postawa na rundach force oraz full. Te wszystkie czynniki sprawiły, że Ośmiornice do przerwy prowadziły trzema punktami. Prawdziwą siłę nasi rodacy pokazali jednak dopiero w ataku. Drużyna kylara wygrała pierwsze sześć starć, dzięki czemu doprowadzili do punktu mapowego. Przeciwnicy jeszcze przez moment walczyli, lecz nie byli w stanie odrobić tej ogromnej straty.

Po krótkiej przerwie przenieśliśmy się na kolejną lokację, która tym razem była wyborem Tikitakan. Początek na to jednak nie wskazywał. Polacy zaczęli mieć problemy dopiero przy wyniku 5:0 na swoją korzyść. To właśnie wtedy ich rywale się przebudzili i zaczęli dochodzić do głosu. Z biegiem czasu było coraz gorzej, a połowa skończyła się jednopunktowym prowadzeniem AVEZ. Oponenci naszych rodaków nie zamierzali się poddawać i wyszli na prowadzenie 11:9. To właśnie wtedy gra zaczęła być piekielnie wyrównana. Finalnie to jednak Ośmiornice wyszły zwycięsko, dzięki czemu spotkanie wygrali 2:0.