Evil Geniuses zaczęło odsłaniać karty dotyczące ich dywizji CS:GO na nadchodzący sezon. Wczoraj ogłosiło współpracę z Jackym „Stewie2K” Yipem, a dziś z Timothym „autimatic” Ta.

Zespół, który w ostatnich miesiącach reprezentował barwy Evil Geniuses na scenie CS:GO nie zdał egzaminu. Organizacja postanowiła zatem przebudować drużynę przed kolejnym sezonem. Pożegnała się z Michałem „MICHU” Müllerem, Peterem „stanislaw” Jarguzem, Owenem „oBo” Schlatterem oraz szkoleniowcem Damianem „daps” Steelem, którego rolę przejął Damien „maLeK” Marcel mający za sobą przygodę z G2 Esports zwieńczoną dotarciem do finału Majora.

EG zostawiło na pokładzie więc tylko dwóch graczy – Vincenta „Brehze” Cayonte i Tsvetelina „CeRq” Dimitrova, którzy są związani z klubem od 2019 roku. To wokół nich powstała nowa formacja, w której swoje miejsce znaleźli – wczoraj ogłoszony Jacky „Stewie2K” Yip i dziś przedstawiony Timothy „autimatic” Ta.

Stewie2k jest świeżo po rozstaniu z Liquid, a autimatic wraca do CS-a po epizodzie w dywizji Valoranta w T1. Podani zawodnicy działali razem w przeszłości pod banderą Cloud9. W 2018 roku udało im się nawet zapisać na kartach historii najważniejszych rozgrywek w FPS-ie Valve, gdyż zwyciężyli Majora. Towarzyszył im wtedy jeszcze m.in. William „RUSH” Wierzba, który po opuszczeniu Complexity dalej nie trafił oficjalnie do żadnej ekipy. Prawdopodobnie zatem potwierdzą się doniesienia o tym, że William także zasili Evil Geniuses.

Jak na razie skład EG prezentuje się następująco:

  • Bulgaria Tsvetelin „CeRq” Dimitrov
  • United States Vincent „Brehze” Cayonte
  • United States Jacky „Stewie2K” Yip
  • United States Timothy „autimatic” Ta
  • United States Damien „maLeK” Marcel – trener