Południowoafrykańskie ATK wdraża w życie bardzo interesujący projekt. Do składu ściągnięto dwóch Skandynawów – Szweda Jonathana „b0denmastera” Bodenmalma oraz Norwega Erika „trutha” Hansena.

Ostatnie ruchy na scenie północnoamerykańskiej zmusiły ATK do przeprowadzenia kilku zmian. Organizacja straciła swój młody talent, Marshalla „Minusa” Sedowicza, który zaangażował się w projekt Damiana „dapsa” Steele'a – Orgless. W międzyczasie zespół rozstał się również z Wiljahnem „mango” Smithem. W składzie stworzyły się więc dwa wolne miejsca. Trener zespołu, Daniel „sprayxd” Kogan przyznał, że wstępnie szukano nowych twarzy wśród graczy ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Po odrzuceniu wstępnych prospektów, zdecydowano się jednak na zrobienie naboru z Europy. Tu wybór padł właśnie na b0denmastera i trutha.

Kim są owi Skandynawowie? Bodenmalma można kojarzyć z Lilmix, które to reprezentował praktycznie przez trzy lata. Szwed to gracz bardzo uniwersalny – zazwyczaj grywa z AWP, lecz inne karabiny również dobrze leżą mu w dłoni. Hansen ostatnio dość długo był bez stałej drużyny. Epizod Norwega z Apeks dobiegł końca jeszcze w 2020 roku i od tamtego czasu truth nie zagrzał miejsca nigdzie na dłużej. To on będzie miał dużo więcej do udowodnienia względem szansy, jaką otrzymał od ATK.

Skład ma już za sobą swój debiut. Na „dzień dobry” ATK wygrało z Third Impact w ramach inauguracji  40. sezonu północnoamerykańskiego ESL Challenger League. Rozgrywki dopiero się zaczęły i potrwają do lutego.

Nowy skład ATK tworzą:

South Africa Rhys „Fadey” Armstrong
United States Ian „motm” Hardy
South Africa Gareth „MisteM” Ries
Norway Erik „truth” Hansen
Sweden Jonathan „b0denmaster” Bodenmalm

Israel Daniel „sprayxd” Kogan