Polski skład prowadzony przez Piotr „Izaka” Skowyrskiego poradził sobie w swoim pierwszym meczu w Szwecji. Dzięki temu już jutro będą mieli oni okazję do wyjścia z fazy grupowej i zakwalifikowania się do półfinału.

Poland Team IzakOOO

16

Faza grupowa
ASUS ROG Community Challenge 2019
Grupa „B”

Mirage
(8:7; 8:3)

Sweden Team pronax

10

Mirage

Mecz rozpoczął się od wygranej pistoletówki przez drużynę IzakOOO. Ekipa atakująca jednak nie dała się stłamsić i już w następnej potyczce udało im się przechylić szale na swoją korzyść, wyrównując momentalnie w spotkaniu. Drużyna pronaxa dobrze radziła sobie w początkowych atakach, przez co sukcesywnie powiększali swoją przewagę punktową. Po czterech rundach z rzędu zdobytych przez Szwedów Sobol i spółka zaczęła się budzić. Polski skład kontynuował swoją dobrą obronną grę, przez co zdobyli następne pięć oczek. Końcówka pierwszej części meczu zakończyła się pomyślnie dla antyterrorystów, ponieważ zakończyli ją wynikiem 8:7.

Druga połówka znowu lepiej rozpoczęła się dla składu Izaka. Udało im się zwyciężyć w pistoletówce oraz nie popełnić tego samego błędu, czyli przegrania rundy antyeco. Potyczka na pełnym wyposażeniu również wpadła na konto Polaków, dzięki czemu mogli się oni cieszyć już z pięciu oczek przewagi. Mimo tego, że ekipa pronaxa zdołała odpowiedzieć i zniwelować stratę, nie dało im to zbyt wiele, ponieważ już w następnym starciu Sobol świetnie poradził sobie z oponentami. Pod koniec spotkania były spore problemy techniczne, ale to nie przeszkodziło naszym rodakom w zamknięciu tego meczu wynikiem 16:10.

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące zmagań ASUS ROG znajdziecie pod tym linkiem.