Finały między tymi dwoma ekipami stają się powoli normą. Tym razem zwycięsko ze starcia wyszli Duńczycy, którzy pokazali się ze znacznie lepszej strony indywidualnej, jak i drużynowej.

United States Team Liquid

0

Finał
BLAST Pro Series Global Final 2019

Inferno
(4:11; 7:5)

Nuke
(8:7; 4:9)

Denmark Astralis

2

Inferno

Spotkanie rozpoczęliśmy od kompletnej dominacji Duńczyków. Nie pozostawali nikomu złudzeń, kto dąży do triumfu w wielkim finale. Przypisali na swoje konto osiem pierwszych rund, a przez całą połowę ich przeciwnicy zdołali zaledwie cztery razy się przeciwstawić.

Na jakkolwiek bardziej wyrównaną rozgrywkę mogliśmy liczyć dopiero po zamianie stron. Wtedy też Liquid wygrało pistoletówkę oraz następną potyczkę. Astralis znów zaczęło zdobywać punkty, dopiero gdy posiadali już pełne wyposażenie. Jeszcze przez krótki moment ich oponenci starali się odwrócić losy mapy, lecz podopieczni zonica nie dali rywalom zbyt wiele swobody w poczynaniach i zakończyli Inferno rezultatem 16:11.

Nuke

Lokacja została wybrana przez ekipę gla1v'a. Pistoletówkę numer jeden oraz kolejną rundę po niej przypisało na swoje konto Liquid. Po chwili byliśmy już świadkami przebłysku Astralis. Zdobyło pięć punktów z rzędu, a potem mieli spore problemy, żeby odjechać z wynikiem przy coraz to lepiej strzelających oponentach. Ostatecznie, po piętnastu rundach na czele o jedno oczko nad rywalem górowała ekipa twistzza.

Druga pistoletówka wpadła w ręce Amerykanów, którzy nie poradzili sobie jednak z forcem rywala. To właśnie od tego momentu drużyna Magiska zaczęła oddalać się z wynikiem. Wspaniała gra w defensywie zagwarantowała im zwycięstwo 16:12. Na szczególną pochwałę zasłużył Xyp9x, który wykręcił rating 1.28.