Według TV2.dk Astralis zatrudni niebawem Jakoba „JUGi” Hansen. Byłby to już siódmy gracz pod banderą duńskiej organizacji.

Raczej każdy, kto choć chwilę obserwował scenę CS:GO w minionych dwóch latach będzie kojarzył Astralis ze słowem „dominacja”, bo wspomniany zespół dosłownie zniszczył konkurencję. Wygrywał praktycznie wszystko, jeśli chodzi o najważniejsze zmagania. Zawsze był gotowy z czymś nowym na dany turniej, a gdy wydawało się, że ktoś jest blisko, żeby go pokonać, wrzucał jeszcze wyższy bieg.

Nie oszukujmy się jednak – nic nie trwa wiecznie. Wszystko przemija i chyba obecnie możemy stwierdzić, że czasy, w których podopieczni Danny'ego „zonic” Sørensena byli kilka poziomów nad pozostałymi formacjami z czołówki są za nami, mimo że aktualnie zajmują oni pierwsze miejsce w rankingu HLTV.

Chcielibyśmy z pewnością sprawdzić dyspozycję duńskiej paczki na LAN-ie, ale na ten moment przez sytuację na świecie spowodowaną koronawirusem jest to nierealne. Organizatorzy imprez przekładają swoje wydarzenia lub przenoszą je do sieci. Najprawdopodobniej dopiero 21. sierpnia będziemy świadkami rywalizacji offline podczas ESL One Cologne 2020, bowiem ESL zakomunikował, że pracuje nad tym, aby rozgrywki się odbyły, tylko że bez publiczności.

Astralis nie próżnuje i w okresie, w którym nie będzie nigdzie wyjeżdżało rozmyśla nad tym, co może zrobić, żeby stać się jeszcze lepszą formacją. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że ekipa z Danii się powiększy. Najpierw pojawiła się informacja o tym, że z dniem 1. lipca do drużyny dołączy Patrick „es3tag” Hansen. Wczoraj natomiast portal TV2.dk podał doniesienia dotyczące kolejnego gracza, którym interesuje się grono Lukasa „gla1ve” Rossandera. Mowa o Jakobie „JUGi” Hansenie wcześniej związanym m.in. z Heroic North. Dla niego byłoby to na pewno największe wyzwanie w karierze i ogromna szansa na wielkie sukcesy.

Jeżeli plotki się potwierdzą, dywizja CS:GO w Astralis niebawem będzie wyglądała tak:

  • Denmark Nicolai „device” Reedtz
  • Denmark Andreas „Xyp9x” Højsleth
  • Denmark Emil „Magisk” Reif
  • Denmark Peter „dupreeh” Rasmussen
  • Denmark Lukas „gla1ve” Rossander
  • Denmark Jakob „JUGi” Hansen
  • Denmark Patrick „es3tag” Hansen
  • Denmark Danny „zonic” Sørensen – trener