Astralis pokonało Mousesports podczas pierwszego meczu ECS League, której pula wynosi aż $3 500 000! Duńczycy wygrali z przeciwnikami 2:1.

Pierwszą mapą, która była rozgrywana w tym spotkaniu był de_dust2. Już od samego początku niemiecki team zdominował przeciwników i wygrywał aż 9:1 po stronie antyterrorystów. Ostatecznie, graczom Astralis udało się wygrać jeszcze cztery rundy, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:5 dla Mouz.
Po zmianie stron, Chris „chrisJ” de Jong wraz z drużyną nie pozostawili żadnych złudzeń i pewnie zdobyli sześć rund z rzędu. Mousesports wygrało pierwszą mapę 16:5.

• de_train

Bez wątpienia to była najciekawsza mapa podczas tego spotkania.
Pierwszą pistoletówkę wygrało Astralis, które rozpoczęło po stronie terrorystów. Mouz jednak nie pozostało bierne
i w pięknym stylu wygrało rundę eco, dzięki czemu w rezultacie doprowadziło do wyniku 4:1. Po doprowadzeniu do remisu, Astralis wysunęło się na prowadzenie 6:4.  Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wygraną Duńczyków 9:6.

Drugą część tej mapy otworzyli gracze Astralis wygrywając drugą pistoletówkę, a następnie dwie kolejne rundy.
Przegrywając 9:13, drużyna Mousesports  zaczęła odrabiać straty i doprowadziła do remisu 13:13. Do końca tej mapy Astralis nie oddało już ani jednej rundy, dzięki czemu wygrali de_train 16:13 oraz doprowadzili do remisu w całym spotkaniu- 1:1.

• de_mirage

Decydującą mapą tego spotkania okazał się być de_mirage.
W pierwszej rundzie byliśmy świadkami genialnego rozegrania ze strony Andreasa 'Xyp9x' Højsleth, który zdążył podłożyć bombę oraz nie dopuścić do jej rozbrojenia. Warto tutaj zaznaczyć, że Duńczyk dokonał tego podczas sytuacji 1 vs 3 z czego udało mu się zabić dwóch przeciwników!
Reprezentanci Astralis wygrali pierwsze trzy rundy, po czym ich przeciwnicy, gracze Mouzesports,  zdobyli rundę kontaktową. Zwycięzcy de_train nie dopuścili do odrobienia strat i  doprowadzili do wyniku 8:1. W tej połowie Niemcom udało się wygrać jeszcze tylko jedną rundę.

Druga połowa to było swoiste „dopełnienie fromalności”. Astralis przegrało tylko jedną rundę i pokonało przeciwników 16:3!

Spotkanie zakończyło się wygraną Astralis. Pokonali oni Mousesports 2:1.