Jak co poniedziałek – nowe zestawienie rankingu HLTV. W Polsce nastąpiła zmiana warty – x-kom AGO wskoczyło na fotel lidera. W światowej czołówce zaś znowu zobaczyliśmy Astralis, które wraca do TOP10.

Na światowych salonach niewiele się zmieniło od zeszłego tygodnia. W ścisłej czołówce doszło do minimalnych roszad – m.in. Astralis wróciło do TOP10, wyrzucając z tego miejsca NiP. W rankingu HLTV obsunęli się także gracze G2, którzy obecny sezon EPL nie zaliczyli do udanych, nie wychodząc nawet z grupy. Nieco ciekawiej jest w dalszym rejonie rankingu – Sprout wykonało kolejny awans i zajmuje już 16. miejsce. Do TOP20 wskoczyli za to gracze mousesports, którzy skorzystali utracie punktów przez Gen.G. Amerykanie w wyniku straty dapsa spadli aż o cztery pozycje, okupując obecnie 21. lokatę.

  1. France Vitality (-)
  2. Denmark Heroic (-)
  3. United States Evil Geniuses (-)
  4. Germany BIG (-)
  5. European Union Complexity (-)
  6. Russian Federation Natus Vincere (+1)
  7. France G2 (-1)
  8. United States Liquid (+1)
  9. Brazil FURIA (-1)
  10. Denmark Astralis (+1)

Na polskiej scenie doszło do większych zmian – przede wszystkim nowym krajowym liderem zostało x-kom AGO. Jastrzębie zajmują obecnie 36. miejsce, znajdują się o oczko wyżej do AVEZ. Jest to efekt gry w ESL Pro League, gdzie Polacy odnieśli zwycięstwo chociażby z wysoko postawionym G2. W TOP50 mamy łącznie cztery zespoły – oprócz Ośmiornic i Jastrzębi są jeszcze Wisła Kraków i Izako Boars. Do czołowej pięćdziesiątki zbliżają się także gracze PACT, którzy w ostatnich zestawieniach regularnie pną się do góry.

11. European Union/Poland OG/mantuu (+1)

16. Germany/Poland Sprout/dycha, snatchie (+2)

24. Denmark/Poland MAD Lions/Innocent (-)

36. Poland x-kom AGO (+9)

37. Poland AVEZ (+3)

43. Poland Wisła Kraków (+5)

49. Poland Izako Boars (+1)

56. Poland PACT (+3)

109. Poland Honoris (-15)

118. Poland Illuminar (-4)

173. Poland los kogutosl (nowy)

205. Poland Dr. Pepper (-)

United States/Poland  Envy/MICHU – poza rankingiem