Jak donosi portal 1pv.fr, duńska formacja będąca do niedawna najlepszą drużyną na świecie, nie weźmie udziału w turnieju cs_summit 6.

Wydarzenie cs_summit 6 to kolejny turniej, w którym walka toczyłaby się przede wszystkim o punkty w rankingu decydującym o awansie na Majora w Brazylii. Zawody wystartują już 22 czerwca, lecz nie są jeszcze znane szczegóły dotyczące formatu rozgrywek.

Jak donosi francuski portal 1pv.fr, który potwierdził swoje informacje u źródła, czyli u właściciela organizacji, Astralis nie wystąpi w wyżej wspomnianym wydarzeniu. Wszystko za sprawą ostatnich roszad kadrowych duńskiego zespołu, które spowodowałyby stratę potężnej ilości punktów. Gdyby JUGi wraz z snappim pojawiliby się na serwerze w barwach Astralis, drużyna straciłaby aż 40% posiadanych punktów. W tym momencie mają ich na swoim koncie aż 2400, dzięki czemu posiadają w miarę pewną pozycję do awansu. Zaraz za nimi plasuje się G2, tracąc do nich 720 punktów.

Sam właściciel organizacji zauważył, że drużyna w tym momencie ma więcej do stracenia niż zyskania. Niewielki czas na przygotowania daje się we znaki chociażby podczas trwającego BLAST Premier Showdown, gdzie Astralis okupuje dolne części tabeli. W cs_summit 6 Duńczycy mogliby próbować wystąpić z trenerem, przez co na start straciliby „zaledwie” 20% posiadanej puli punktów, lecz to również wydaje się być zbyt bolesną karą.