Astralis postraszyło NAVI, lecz na tym się skończyło. Zespół s1mple notuje czwarte zwycięstwo z rzędu i podobnie, jak Heroic pozostaje niepokonane w grupie D.

NAVI zanotowało czwarte zwycięstwo w ESL Pro League. Pojedynek z Astralis nie należał jednak do łatwych, bowiem Duńczycy postawili Mistrzom Świata naprawdę trudne warunki. Zespół na czele z k0nfigiem zdołał doprowadzić nawet do mapy numer trzy, na której ostatecznie i tak triumfowali zawodnicy ukraińskiej organizacji. To oznacza, że Astralis nadal nie może być pewne awansu do fazy play-off.

To między Astralis, a Complexity rozegra się właśnie walka, o zajęcie trzeciego miejsca w grupie D. AGO wciąż może sprawić niemałą niespodziankę i doprowadzić do tie-breaku, aczkolwiek i w takim przypadku Polacy nie będą mieli żadnych szans na awans do fazy pucharowej. Nasi rodacy mogą jednak być ostatnią deską ratunku dla Duńczyków na wypadek porażki 1 do 2 z coL.

Gdyby Complexity wygrało 2 do 1 z Astralis, a AGO uległo Evil Geniuses w ten czas z awansu mogliby się cieszyć przedstawiciele Nowego Kontynentu. Zakładając jednak identyczny wynik w meczu Duńczyków z Amerykanami, a zarazem zwycięstwo Polaków, w takiej sytuacji dochodzi do tie-breaku, na którego zasadach awansuje jednak formacja Xyp9xa. Taki scenariusz nie ziści się natomiast w przypadku, gdy podopieczni ave przegrają jutrzejszy mecz 0 do 2. Wówczas bezwzględnie z promocji do fazy play-off cieszyć mogą się gracze coL.