Duński zespół zaliczył wstydliwą porażkę podczas Elisa Masters Espoo 2022, ale mimo to Astralis awansowało do fazy pucharowej.

Wydarzenie Elisa Masters Espoo 2022 wkracza w decydującą fazę. Wczoraj rozegrano wszystkie spotkania w ramach grupy B, dzięki czemu poznaliśmy kolejnych trzech finalistów, kolejno Fnatic, 500 oraz Astralis. Duńska formacja załapała się na play-offy rzutem na taśmę, wcześniej zaliczając spektakularną porażkę w meczu z 500. Bułgarzy na mapie Ancient rozgromili skład prowadzony przez Lukasa „gla1ve'a” Rossandera, pozwalając im zdobyć zaledwie jeden punkt na przestrzeni całego meczu.

Warto jednak przypomnieć, że Astralis pojawiło się w fińskim Espoo z aż dwoma zmiennikami. Jeden wciąż wypełnia lukę po zwolnionym k0nfigu, zaś drugi wskoczył w miejsce niedawno zatrudnionego dev1ce'a, który nie mógł przyjechać na LAN-a z bliżej nieznanych przyczyn. Mimo to, tak dotkliwa porażka jest dość wstydliwym „osiągnięciem”.

Dziś rozpocznie się faza pucharowa Elisa Masters Espoo, a zobaczymy w niej Pawła „Dycha” Dycha w barwach ENCE. Harmonogram play-offów:

Piątek, 18 listopada:

  • 15:30 – BIG vs 500
  • 19:00 – ENCE vs Astralis

Sobota, 19 listopada:

  • 15:30 – Sprout vs BIG/500
  • 19:00 – Fnatic vs ENCE/Astralis

Niedziela, 20 listopada:

  • 18:00 – wielki finał

Mecze można oglądać na oficjalnym kanale Elisa Esports w serwisie twitch.