Dziś Astralis zaśnie z uśmiechem na twarzy. Duńskiej formacji udało się bowiem awansować do Wielkiego Finału IEM Global Challenge!

  • Denmark Astralis 2:1 Russian Federation Na`Vi

Całe spotkanie rozpoczęło się na Inferno. Od pierwszych rund nieco lepiej w tym starciu wyglądała drużyna z Danii. W ofensywie była w stanie zadawać rywalowi ciosy, które później odczuwał ekonomicznie. Po 15. rundach Astralis wypracowało sobie rezultat – 10:5. Nie domknęło jednak tego pojedynku tak łatwo. Na`Vi w ataku również pokazało charakter i dzielnie walczyło. Koniec końców mimo wszystko ze zwycięstwa cieszyli się podopieczni zonica.

Odpowiedź od Natus Vincere pojawiła się natomiast na Nuke'u. Na wspomnianej mapie s1mple i spółka byli zdecydowanie solidniejszą ekipą. Co prawda grając w roli terrorystów musieli się trochę namęczyć, ale gdy tylko przeszli do CT – potyczka ułożyła się po ich myśli. Z wyniku 7:8 zrobili 16:9!

Decydująca rywalizacja odbyła się na dobrze znanym Trainie. Oba składy nie odpuszczały i szły łeb w łeb, o czym świadczyła minimalna przewaga Astralis przed drugą połową – 8:7. Dopiero w defensywie zespół dupreeha przejął inicjatywę w meczu i ostatecznie wygrał – 16:11.

Astralis wystąpi zatem w Wielkim Finale IEM Global Challenge, który zostanie rozegrany jutro o 17:00 w formacie BO5. Przeciwnikiem Duńczyków będzie Team Liquid lub BIG.