Druga potyczka między los kogutos a Astralis w kwalifikacjach do RMR zakończyła się zwycięstwem formacji Lukasa „gla1ve” Rossandera. Duńczycy zrewanżowali się za poprzednie starcie, które wpadło na konto naszych rodaków.

W trzeciej turze otwartych eliminacji do rozgrywek RMR los kogutos potrafiło zaskoczyć i w przekonującym stylu triumfować nad Astralis. Wówczas otarło się o awans, lecz koniec końców go nie wywalczyło, więc musiało przystąpić do czwartej odsłony kwalifikacji. Ponownie w 6. rundzie spotkało się z ekipą prowadzoną przez Lukasa „gla1ve” Rossandera, choć tym razem rywalizacja wyglądała zupełnie inaczej.

Przede wszystkim duński skład zaliczył bardzo dobre wejście w mecz. To on dyktował warunki na serwerze grając w defensywie i ostatecznie cieszył się z wypracowanego prowadzenia 11:4. Polacy się jednak nie poddali i po zmianie stron nawiązali kontakt z przeciwnikiem. Astralis nie pozwoliło natomiast, żeby pojedynek wymknął im się spod kontroli i w kluczowym momencie doszło do głosu zamykając zmagania wynikiem 16:12.

Astralis rozgrywa właśnie swoje następne spotkanie, a los kogutos jest już niestety poza zawodami. Warto jednak podkreślić, że nadal w grze są reprezentanci Illuminar Gaming GamerLegion, które posiada polski akcent na pokładzie w postaci Kamila „siuhy” Szkaradka.