Za nami dwa niezwykle emocjonujące półfinały. Wyłoniły one ekipy, które już dziś zawalczą w wielkim finale o kwotę ponad 200,000 dolarów.

W pierwszym półfinale naprzeciw siebie wyszło Astralis oraz Evil Geniuses. Był to zatem pojedynek dwóch najlepszych obecnie drużyn na świecie. Spotkanie rozpoczęło się od Inferno, które szybko i pewnie przypisali na swoje konto Duńczycy. Ciekawiej zaczęło dziać się dopiero na drugiej lokacji – Nuke.

Evil Geniuses z początku pokazało się z nie najlepszej strony. Sytuacja zmieniła się po zamianie stron. Wtedy to też Amerykanie przystąpili do obrony. Radzili sobie fenomenalnie, a Astralis nie potrafiło znaleźć sposobu na rywala. Przez całą stronę terrorystów zdobyli zaledwie cztery rundy, które nie pozwoliły zakończyć meczu na dwóch mapach. Evil Geniuses przypisało Nuke'a na swoje konto wynikiem 16:13. O tym, kto awansuje do finału miał zadecydować zatem Overpass.

Duńczycy nie zamierzali jednak tracić swojego cennego czasu. Pierwszą połowę zakończyli wynikiem 10:5, a po zamianie stron oddali rywalom tylko jedną rundę. Byli zatem pierwszą ekipą pewną udziału w finale ósmego sezonu ECS.

W kolejnej potyczce rywalizowali między sobą Team Liquid oraz fnatic. Tutaj ku zdziwieniu wszystkich na pierwszej mapie fnatic wręcz rozgromiło swego rywala. Bezradni Amerykanie zdobyli zaledwie sześć rund. Pozostałe dwie lokacje przebiegły jednak po ich myśli. Inferno zakończyli wynikiem 16:6, a Mirage – 16:10. Szczególnie duży udział w zwycięstwie swojej drużyny miał NAF oraz EliGE, którzy wykręcili rating kolejno 1.26 i 1.23.

Finał rozpocznie się dziś o 22:00. Naprzeciw siebie wyjdzie Astralis oraz Liquid. Faworytem tego spotkania są Duńczycy, którzy prezentują się lepiej pod względem indywidualnym, jak i drużynowym. Nie oznacza to jednak, że będzie to dla nich łatwa przeprawa. Finały wielkich turniejów między tymi dwoma drużynami odbywają się dość często. Zawsze są to wyrównane pojedynki, w których raz wygrywają jedni, a raz drudzy. Możemy spodziewać się zatem wyrównanej i ekscytującej walki.