FaZe Clan będzie rywalem BIG w wielkim finale Roobet Cup 2022. Ekipa karrigana po trzymapowym boju pokonała Astralis.

BIG dzięki wygranej 2 do 0 z Cloud9 mogło już w spokoju oczekiwać na swojego rywala w finale Roobet Cup 2022. W nim zawodnicy Berlin International Gaming mieli zmierzyć się z Astralis bądź FaZe w zależności od tego, która z tych dwóch ekip wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku.

Faworyt widoczny był w tym spotkaniu gołym okiem. Chociaż FaZe miało za sobą dwa nienajlepsze turnieje, to na Roobet Cup 2022 spisywało się doskonale, co potwierdziło tylko wczorajsze zwycięstwo z ENCE. Duńczycy zaś w ćwierćfinale pokonali nie najmocniejsze forZe, a w grupie jedynie Movistar Riders oraz Complexity.

Mimo to Astralis postawiło FaZe zaskakująco trudne warunki. Po Overpassie to właśnie Duńczycy byli bliżej awansu do wielkiego finału. Doświadczenie triumfatorów ostatniego Majora w Antwerpii zrobiło jednak swoje i mimo noża na gardle karrigan i spółka zdołali odwrócić losy tej serii.

  • European Union FaZe 2:1 Astralis Denmark

Finał Roobet Cup 2022 pomiędzy FaZe a BIG czeka nas już jutro. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 19:00 i odbędzie się w formacie „best of three”. Zwycięzca zakończył czwartkowy wieczór bogatszy o 150 tysięcy dolarów.