Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, Christian „⁠Buzz⁠” Andersen zasila główną dywizję CS:GO w Astralis. Skład jest gotowy na przyszły sezon.

Astralis ogłosiło zakontraktowanie piątego zawodnika w swojej dywizji CS:GO – Christiana „⁠Buzz⁠” Andersena, potwierdzając wcześniejsze doniesienia. Gracz dotychczas reprezentował barwy MASONI, a rozmowy o potencjalnym wykupie tego zawodnika sięgają października bieżącego roku. Według źródeł, duńska organizacja niemal zaprzestała negocjacji dotyczących Buzza, lecz wrócili do nich po tym jak nie udało im się pozyskać ani Victora „⁠Staehr⁠” Staehra ani Rasmusa „⁠sjuush⁠” Becka.

Jestem przeszczęśliwy i bardzo dumny z siebie. Uczyłem się gry od zawodników Astralis przez lata, pod wieloma aspektami ukształtowało mnie to jako zawodnika Counter-Strike'a. Fakt, że teraz sam mogę nazywać się graczem Astralis, w drużynie z tymi zawodnikami i w wymarzonej roli, jest niewyobrażalnie niesamowite. 

 – powiedział w oświadczeniu Christian „⁠Buzz⁠” Andersen

Lucas „⁠Bubzkji⁠” Andersen, ekspert sceny CS:GO w TV2 Denmark, napisał na twitterze – Dobry wybór, jego statystyki nie odzwierciedlają jego pełnego potencjału. Świetnie pasuje do roli. Gra jako „kotwica”. Nie za długo gra w CS-a (zaczął w 2020). Wiele osób z duńskiej sceny wie, że Buzz jest świetny i ma bardzo profesjonalne podejście. Powodzenia ziomek! Statystyki, o których mówi Bubzkji to rating 1.10 w karierze, lecz zaledwie 86 rozegranych map przez ostatnie 2 lata.

Nowy zawodnik wskakuje na miejsce Mikkela „⁠MistR⁠” Thomsena, który powraca do akademii Astralis. Debiut nowego składu duńskiej organizacji najprawdopodobniej przypadnie na koniec stycznia, bo właśnie wtedy planowany jest start ekosystemu BLAST Premier w 2023 roku.